учитавање

Arhive za април 2022

XXIV Републичко такмичење ученика средњих стручних школа из подручја рада Шумарство и обрада дрвета

XXIV Републичко такмичење ученика средњих стручних школа из подручја рада Шумарство и обрада дрвета

 

У периоду од 08. до 10. априла 2022. године одржано је XXIV Републичко такмичење ученика средњих стручних школа из подручја рада Шумарство и обрада дрвета. Домаћин такмичења је била Шумарска школа из Краљева, која се потрудила да обезбеди све услове како би се успешно реализовало такмичење из свих дисциплина. У такмичењу је учествовало 11 школа (Суботица, Нови Сад, Апатин, Сремска Митровица, Београд, Крушевац, Сурдулица, Ивањица, Ужице, Крагујевац, Краљево), као и гости из иностранства (Чешка, Мађарска, Северна Македонија, Албанија, Бугарска). У истом периоду је одржано и Међународно такмичење “Млади секач“ из шумарских дисциплина, где је наш колега Мирослав Савић имао част да буде судија. Поздравна реч домаћина одржала се на летњој сцени у дворишту Шумарске школе и пригодним програмом најављен почетак такмичења, где су наступили школски хор и рецитаторско-драмска секција, као и певачи и играчи Културно-уметничког друштва “Абрашевић“. Директор школе Зоран Николић поздравио је учеснике такмичења, а такмичење је свечано отворио заменик градоначелника града Краљева Вукман Ракочевић.

Ученици су остварили одличне резултате. Нашу школу представљала је екипа састављена од најбољих ученика које су одабрали њихови ментори, а на челу тима били су директор Жељко Савић и помоћник директора Бранислав Дамјановић. Екипу су сачињавали ученици: Ања Марић – Дто41 (ментор: Анђела Обрадовић); Јована Перески – Дто41 (ментор: Анђела Обрадовић); Јелена Бурић – Дто11, Ивана Новак – Дто21, Драган Мишић – Дто31 (ментор: Јелена Булатовић); Тијана Маринчић – Дто41 (ментор: Верица Малинић); Тошица Миодраговић – Д32 (ментор: Стјепан Тот); Милица Ђурђевић – Д32 (ментор: Анђелка Радовановић); Катарина Плачков – Па41 (ментори: Мара Кораћ и Марија Мошорински); Валентина Ћурчић – Па41 (ментор: Верица Туцић); Влада Панић и Душан Козарчић – Шт21 (ментори: Анкица Ковачевић и Мирослав Савић).

Наши такмичари истакли су се у следећим дисциплинама:

Обрада дрвета

Техничко цртање:

  • 1. место – Ања Марић – Дто41

(ментор: Анђела Обрадовић)

Практичан рад – тапетар:

  • 2. место – Милица Ђурђевић – Д32

(ментор: Анђелка Радовановић)

Технологија материјала:

  • 3. место – Јована Перески – Дто41

(ментор: Анђела Обрадовић)

Пејзажна архитектура

Цвећарство и декоративна дендрологија:

  • 2. место – Катарина Плачков – Па41

(ментори: Мара Кораћ и Марија Мошорински)

Аранжирање биљног материјала:

  • 2. место – Валентина Ћурчић – Па41

(ментор: Верица Туцић)

У екипном пласману наши ученици донели су три пехара, освојивши друго место из области Пејзажне архитектуре и из области Шумарства, као и друго место на Међународном такмичењу “Млади секач“ из шумарског полигона.

Свечана додела награда одржана је у амфитеатру школе, након чега је уследила свечана вечера, а повратак кући смо оплеменили и посетом манастиру Жича.

Анђела Oбрадивић Јурик

Моје је право да знам своја права и обавезе

Моје је право да знам своја права и обавезе

Девет ученика другог разреда је 04-05.04.2022. године присуствовало обуци који су реализовали представници Министарство унутрашњих послова у сарадњи са Мисијом ОЕБСА и Удружењем грађана Пријатељи деце Србије. Знања која су на радионицама стекли пренеће својим вршњацима у циљу њиховог оснаживања у области превенције малолетничког криминала.
педагог Корана Милекић

 

  РАСПОРЕД  ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА АПРИЛ 2022.. године 

 

УТОРАК, 26. АПРИЛ

 

ПРЕДМЕТ Број

кандидата

Време

полагања

 

 

КОМИСИЈА

 

 

ТЕХНОЛОГИЈА ОДЕЋЕ 5 11,40 Зубић Драгана
      Килибарда Ј.
      Москаљ Р.
МАТЕМАТИКА (П) 5 9,30 Вујанић С.
      Б.Б. Милка
      Јаковљев Б.
ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ 1 11,30 Ковачевић Д.
      Јовичић Г.
      Ботошки Г.
ТЕКСТИЛНИ МАТЕРИЈАЛИ 2 11,30 Зубић Драгана
      Килибарда Ј.
      Москаљ Р.
ПРАКТИЧНА НАСТАВА 2 13,00 Гњатовић М.
      Бовђиш А.
      Вајнбергер В.
ВЕРСКА НАСТАВА 1 11,00 Ботошки Г.
      Момиров Б.
      Ковачевић Д.
ЛИКОВНА КУЛТУРА 1 14,30 Николић Б.
      Богуновић Н.
      Јовановић К.

 

СРЕДА, 27. АПРИЛ

 

ПРЕДМЕТ Број

кандидата

Време

полагања

 

 

КОМИСИЈА

 

 

МАТЕМАТИКА (У) 5 12,00 Вујанић С.
      Б.Б. Милка
      Јаковљев Б.
ЦРТАЊЕ И СЛИКАЊЕ 3 13,00 Ђаковић Т.
      Богуновић Н.
      Анђелковић З.
ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК (П) 1 10,00 Аврамовић А.
      Пивнички Д.
      Чорда Р.
ПРАКТИЧНА Н.- ГАЛАНТЕРИЈА 1 13,00 Рамадановик К.
      Крстић И.
      Вајнбергер В.

 

 

ЧЕТВРТАК, 28. АПРИЛ

 

ПРЕДМЕТ Број

кандидата

Време

полагања

 

 

КОМИСИЈА

 

 

КОНСТРУКЦИЈА И М. ОДЕЋЕ 2 15,10 Москаљ Р.
      Килибарда Ј.
      Бјелић С.
ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ 1 12,00 Стоилковић Д.
      Бењак Ф.
      Видић С.
ПРЕДУЗЕТНИШТВО 4 10,30 Прибиш М.
      Ваван И.
      Перковић Д.
СРПСКИ Ј. И К. (П) 4 9,00 Белић С.
      Марковић Д.
      Крупљанин Л.
ЕСТЕТСКО ОБЛИКОВАЊЕ 1 14,25 Шолаја Маја
      Москаљ Р.
      Богуновић Н.

 

ПЕТАК, 29. АПРИЛ

 

ПРЕДМЕТ Број

кандидата

Време

полагања

 

 

КОМИСИЈА

 

 

СРПСКИ Ј. И К. 4 11,30 Белић С.
      Марковић Д.
      Крупљанин Л.
ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК (У) 1 10,00 Аврамовић А.
      Пивнички Д.
      Чорда Р.

 

РАСПОРЕД  ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА

ТЕКСТИЛСТВО И КОЖАРСТВО

 

Април 2022. године

 

Р.Б. КАНДИДАТ ДАТУМ ПОЛАГАЊА ИСПИТА  
  26.04.2022. 27.04.2022. 28.04.2022. 29.04.2022.
1. Сара Вукомановић   ТЕХНОЛОГИЈА ОДЕЋЕ 11,40   КОНСТРУКЦИЈА ОДЕЋЕ 15,10  
  ПРАКТИЧНА НАСТАВА 13,00   ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ 12,00  
2. Теодора Ћубић   ТЕХНОЛОГИЈА ОДЕЋЕ 11,40      
         
3. Дајана Коска   ТЕХНОЛОГИЈА ОДЕЋЕ 11,40   ПРЕДУЗЕТНИШТВО 10,30  
  МАТЕМАТИКА (П) 9,30 МАТЕМАТИКА (У) 12,00 СРПСКИ Ј. И К. (П) 9,00 СРПСКИ Ј. И К. (У) 11,30
4. Марија Курешевић   ТЕХНОЛОГИЈА ОДЕЋЕ 11,40   ПРЕДУЗЕТНИШТВО 10,30  
  МАТЕМАТИКА (П) 9,30 МАТЕМАТИКА (У) 12,00 СРПСКИ Ј. И К. (П) 9,00 СРПСКИ Ј. И К. (У) 11,30
5. Мајда Кишгеци   ТЕХНОЛОГИЈА ОДЕЋЕ 11,40   ПРЕДУЗЕТНИШТВО 10,30  
  МАТЕМАТИКА (П) 9,30 МАТЕМАТИКА (У) 12,00 СРПСКИ Ј. И К. (П) 9,00 СРПСКИ Ј. И К. (У) 11,30
6. Мирјана Шормаз   ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ 11,30 ЦРТАЊЕ И СЛИКАЊЕ 13,00 ЕСТЕТСКО ОБЛИКОВАЊЕ 14,25  
         
7. Филип Мирковић   ТЕКСТИЛНИ МАТЕРИЈАЛИ 11,30 ЦРТАЊЕ И СЛИКАЊЕ 13,00    
  ЛИКОВНА КУЛТУРА 14,30      
8. Тамара Опачић   ТЕКСТИЛНИ МАТЕРИЈАЛИ 11,30 ЦРТАЊЕ И СЛИКАЊЕ 13,00    
         
9 Јелена Топлица   ПРАКТИЧНА НАСТАВА 13,00   КОНСТРУКЦИЈА И М. ОДЕЋЕ 15,10  
         
10. Дамјан Вукчевић     ПРАКТИЧНА Н.- ГАЛАНТЕРИЈА 13,00    
         
11. Јелена Радојчић   ВЕРСКА НАСТАВА 11,00 ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК (П) 10,00 ПРЕДУЗЕТНИШТВО 10,30 ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК (У) 10,00
  МАТЕМАТИКА (П) 9,30 МАТЕМАТИКА (У) 12,00 СРПСКИ Ј. И К. (П) 9,00 СРПСКИ Ј. И К. (У) 11,30
12 Миа Алексић   МАТЕМАТИКА (П) 9,30 МАТЕМАТИКА (У) 12,00    
         

 

ВАНРЕДНИ ИСПИТИ АПРИЛСКИ  ИСПИТНИ РОК  Шк. 2021/2022.год. Гагаринова 1 ГЕОДЕЗИЈА И ГРАЂЕВИНАРСТВО

 

ПРЕДМЕТ

КОМИСИЈА

МАТЕМАТИКА (1К)

26.04.2022. У 9,30     (Писмени део испита)

27.04.2022. У 12,00         (Усмени део испита)

1.Вујанић Светлана

2. Б. Б. Милка

3.Јаковљев Богданка

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ (1К)

28.04.2022. У 9,00     (Писмени део испита)

29.04.2022. У 11,30         (Усмени део испита)

1.Белић Славица

2.Марковић Душан

3.Крупљанин Лидија

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК (1К)

27.04.2022. У 10,00     (Писмени део испита)

29.04.2022. У 10,00         (Усмени део испита)

1.Аврамовић Ана

2.Пивнички Дубравка

3.Чорда Ратка

ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ (1К)

26.04.2022. У 11,30

1.Ковачевић Данијела

2.Јовичић Горан

3.Ботошки Горан

ГЕОДЕЗИЈА (3К)

28.04.2022. У 12,40

1.Иванишевић Дејан

2.Шормаз Сузана

3.Бугарин Тања

ГЕОДЕТСКА МЕРЕЊА И РАЧУНАЊА (2К)

29.04.2022. У 12,40

1.Иванишевић Дејан

2.Видић Немања

3.Квочка Мирослав

СОЦИОЛОГИЈА  (1К)

27.04.2022.  У14,25

1.Бубало О. Мирјана

2.Марић Нада

3. Алексић Снежана

ТЕХНИЧКА ОБРАДА У ПРЕМЕРУ (2К)

28.04.2022. У 13,00

1.Иванишевић Дејан

2.Шормаз Сузана

3.Бугарин Тања

НАЦРТНА ГЕОМЕТРИЈА  (1К)

26.04.2022.  У 13,35

1.Јаковљевић Драгана

2.Варга С. Бојана

3.Квочка Мирослав

ГРАЂЕВИНСКЕ КОНСТРУКЦИЈЕ (1К)

26.04.2022.  У 13,35

1.Јаковљевић Драгана

2.Варга С. Бојана

3.Квочка Мирослав

ГРАЂЕВИНСКИ МАТЕРИЈАЛИ  (1К)

27.04.2022.  У 16,15

1.Ћурчић Маја

2.Шљивар Милица

3.Страживук Адријана

ТЕХНИЧКО ЦРТАЊЕ  (1К)

26.04.2022.  У 13,35

 

1.Јаковљевић Драгана

2.Варга С. Бојана

3.Квочка Мирослав

ТЕНОЛОГИЈА РАД СА ПРАКТИЧНОМ НАСТАВОМ –РУКОВАЛАЦ ГРАЂ.МЕХАН. (1К)

28.04.2022. У17,00

1.Пузић Владимир

2.Андрић Стефан

3.Шљивар Милица

 

Наши рецитатори у Бачу

Ученици наше школе су учествовали на традиционалној Зонској смотри рецитатора „Песниче народа мог“ која је одржана у Бачу, у суботу, 26. априла 2022. године.
У веома јакој конкуренцији од тридесет и шест учесника у категорији старијег узраста нашу школу су представљали победници Градске смотре рецитатора: Анђела Божић (Дто21), Јован Ковачевић (Гео21), Вељко Ђилас (Х21), Влатка Пантовић (А21) и Леа Блатњицки (А11).
Ученица првог разреда, Леа Блатњицки, из одељења архитектонски техничар (А11), пласирала се на Покрајинску смотру рецитатора говорећи на словачком језику стихове песме „Једен“ чији је аутор Пиар Мјузик.
Навијамо за Леу, 10. априла у Сечњу.