Arhive za 1. октобра 2020.

Завршни испит у школској 2020/2021. години

Генерација ученика која се уписала школске 2018/2019. године прва ће полагати нове националне стандардизоване испите на крају средњег образовања. Они ученици који похађају средње стручне школе у трогодишњем трајању полагаће завршни испит у школској 2020/2021 my tomtomen. години. Ученици који иду у четворогодишње средње школе – било гимназије, било стручне школе – полагаће државну матуру крајем школске 2021/2022. године.

Пре полагања било завршног испита, било матуре, ученици ће имати пробна тестирања, такозвана пилотирања youtube video clips. На овим пробама правих испита, полагаће тестове под истим условима и поштујући исте процедуре као на правим испитима. Једино ће избор задатака бити прилагођен обиму градива које су до тада савладали. То значи да приликом пилотирања ученици неће добијати задатке из наставних јединица са којима се у редовној настави још увек нису срели linkin park piano notes for free.

Завршни испит биће пилотиран једном, а матура два пута.

Не спроводе све средње школе прво пилотирање државне матуре, већ она петина школа коју је изабрало Министарство просвете, науке и технолошког развоја. Ни сви ученици тих изабраних школа не учествују у пилотирању.

Прво пилотирање ће се спровести на одабраном узорку школа, ученика и задатака appsen op samsung smartphone. Узорак обухвата око 100 школа и 5000 ученика.

Списак пилот-школа погледајте овде.

Календар пилотирања

Октобар 2020. године: пилотирање завршног испита и прво пилотирање опште, уметничке и стручне матуре

Сви ученици који учествују у пилотирању започињу III разред у јесен 2020 games to for free for pc full version. године.

Избор школа које је одредило Министарство просвете, науке и технолошког развоја обухвата разноврсне образовне профиле из трогодишњих, односно четворогодишњих програма средњег стручног образовања и васпитања. Узорак садржи и известан број гимназија и средњих уметничких школа fallout 3 for free german.

Због ванредних околности изазваних пандемијом ковида 19, у првом пилотирању проверавамо првенствено квалитет радних задатака. Оригинални план је био да проверимо и све процедуре дефинисане правним актима (законима, правилницима и упутствима), али то у овим неизвесним околностима није могуће whatsapp backupen van google drive.

У склопу пилотирања, они ученици трогодишњих програма који учествују у пилотирању (не комплетна одељења) треба да извршавају стандардизоване практичне задатке у школама (у радионицама) и код послодаваца, у сарадњи са школским управама и послодавцима. За сада је отворено питање у којој мери ће бити могуће обезбедити услове за ове провере herunterladen. Ученици четворогодишњих школа полажу тестове из општеобразовних предмета.

После пилотирања, следе детаљне анализе резултата. Налази треба да буду достављени школама, а затим и објављени пре краја новембра teamviewer 13 kostenlos downloaden. На основу њих, уследиће побољшања где буде потребно. Планом је предвиђено да се школама пружи подршка на том пољу.

Мај 2021. године: друго пилотирање опште, уметничке и стручне матуре

Друго пилотирање обухвата све гимназије, средње уметничке школе и четворогодишње програме средњег стручног образовања и васпитања windows 10 hintergrundbilder downloaden.

Ако до тада пандемија ковида 19 буде дозволила редовно одвијање наставе у школама, пилотираћемо и процедуре и квалитет задатака. Из општеобразовних предмета полагаће се тест. За стручне предмете ће бити симулиран стручни испит. А за све уметничке наставне предмете пилотираће се практични део испита.

Пилотирање ће обухватити све ученике четворогодишњих средњих школа који тада буду похађали III разред. Некима од њих ће то бити већ друго искуство пилотирања, после јесењег.

Март 2022. године: пробна матура за школску 2021/2022. годину

Проба матуре обухвата све гимназије, средње уметничке школе и четворогодишње програме средњег стручног образовања и васпитања.

Испробавамо све аспекте спровођења матуре: инфраструктуру, процедуре, задатке и оцењивање.
Општеобразовни предмети обухватају тест. Стручни предмети се испробавају кроз пробни стручни испит. Уметнички наставни предмети подразумевају пробу практичног дела сваког матичног предмета.

Проба матуре обухвата све четворогодишње средње школе, односно ученике IV разреда у њима.

ДРЖАВНА