Arhive za 11. фебруара 2019.

Геодетски техничар – геометар

Видео запис: http://media.rtv.rs/sr_lat/ja-biram/44079

Ако волите математику и рад са инструментима, можда би вам смер геодетски техничар-геометар био прави изазов. У Техничкој школи „Милева Марић Ајнштајн” кажу да су након завршеног четворогодишњег школовања ученици спремни да се запосле и самостално раде у геодетским фирмама, али се често опредељују и за наставак школовања на Факултету техничких наука или Грађевинском факултету.

А да бисте остварили своју „листу жеља” важно је на време почети са припрема за малу матуру. У овом издању емисије решавамо задатке са комбинованог и теста из математике. Наши предавачи говориће о прилагођености поларног медведа на живот у поларним условима, израчунавати запремину квадра и објаснити од чега зависи просечна годишња количина падавина у Војводини.

Питали смо психолога зашто тинејџери често ризикују и да ли су свесни последица ризичног понашања? Може ли нека активност да буде довољан изазов за доказивање и спречи појаву ризичног понашања?

Геодетски техничар-геометар

Видео запис: http://media.rtv.rs/sr_lat/ja-biram/44079