У СРЦУ ФРУШКЕ ГОРЕ НАЈБОЉИ

Од 19.-21. маја ове године, пут такмичења нас је одвео у Руму, средиште равног и плодног Срема, смештеног између две реке Дунава и Саве у подножју прелепе Фрушке горе.

XXVI  Републичко такмичење текстилних и кожарских школа Републике Србије је отворено у великој сали Културног центра „Брана Црнчевић“  у Руми.

У оквири свечаног отварања такмичења била је и модна ревија на којој смо и ми учествовали.

Нашу малу, веселу екипу чинили су с лева на десно:

Ноеми Папуга, Т42;

Оливера Голуб, Т42;

Милица Крнета, К21;

Анастасија Микић, К21 и

Дуња Гвозденовић, Т23.

За време такмичарског дела били смо у прилици да посетимо следеће компаније у Руми и то.

• „Afrodite Mode Collection“ , бави се производњом и продајом женске модне конфекције. Синоним је за префињеност, елеганцију, отменост и врхнски квалитете уз изузетно атрактивне цене. Препознатљив стил је преточен у три модне линије које носе назив „Modern W
  • oman“, „Business Look“ и „Lady Plus“ као линија која је намењена дамама пунијег стаса. Све моделе креира дизајн центра компаније AMC.

• HealthCare EUROPE d.o.o., настали као перспективна инвестиција сведског лидера у производњи меморијске пене и PU пене, кинеског гиганта HealthCare Co. Због комплетног производног циклуса који се одвија унутар фабрике , способни су да у сваком тренутку понуде адекватан одговор на различите потребе тржишта.

• Компанија „Adriana.tex“, послује у саставу италијанске компаније „Calzedonia“ од 2012.године. Баве се производњом предивних купаћих костима.

На XXVI Републичком такмичењу текстилних и кожарских школа Србије, ученице наше школе су постигли изванредне резултате. А резултати су:

1.место: Дуња Гвозденовић, ученица Т23 одељења,

дисциплина: „Текстилни материјали“,

ментор: Драгана Зубић

1.место: Ноеми Папуга,

ученица Т42 одељења,

дисциплина: „Моделовање и израда кројних делова“,

ментор: Мирослава Дедин

1. место: Милица Крнета,

ученица К21 одељења,

дисциплина: „Кожарски материјали“,

ментор: Ивица Крстић

1. место: Оливера Голуб,

ученица Т42 одељења,

дисциплина: „Израда одевног предмета од текстилних материјала“,

ментор: Ана Бовђиш

1. место: Анастасија Микић, ученица К21 одељења,

дисциплина: “Кожарски материјали“,

ментор: Ивица Крстић

И овог пута наши такмичари су са својим менторима још једном успешно показали своје знање, вештине и таленат.

Мирослава Дедин