Прослава Светог Саве, 27. јануар 2021.

Овогодишња прослава школске славе, Светог Саве, због актуелних епидимиолошких мера, протекла је без свечане академије и са дозвољеним бројем присутних. Освећењу колача присуствовали су делегирани и награђени ученици, представници стручних већа, помоћници директора и директор школе, Жељко Савић. Кум славе био је бивши директор школе, Станко Матић.

У име свих оправдано одсутних, још једном смо стали пред лик Светог Саве, који је нашем народу открио пут ка животу испуњеном љубављу и смислом.

У свом обраћању присутнима, директор школе, дипл.инг. Жељко Савић, посебно се осврнуо на име  Атанасија Николића, човека који је утемељивач празновања школске славе, Светог Саве. Он је истакао да је на предлог Атанасија Николића, иначе једног од најсвестранијих  људи у Србији свог времена, 1840. год. Савиндан установљен као школска слава.

Као и сваке године одабраним ученицима додељене су светосавске награде. Рачунар је даровао кум школе, Станко Матић, ком се школа одужила захвалницом, а два лаптопапоклонио је анонимни дародавац, који већ други пут овим лепим и хуманим гестом помаже нашим ђацима.

Директор школе је, на крају, позвао све присутне на част која је приређена у предворју свечане сале и да погледају изложбу коју су поставили наши ученици и наставници у холу школе.

Марија Вукчевић, проф.