XXIII РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА СРЕДЊИХ СТРУЧНИХ ШКОЛА У ПОДРУЧЈА РАДА ШУМАРСТВО И ОБРАДА ДРВЕТА

У периоду од 23.-24.04. 2021. године одржано је XXIII Републичко такмичење ученика средњих стручних школа у подручја рада Шумарство и обрада дрвета. Домаћин овог такмичења је била Политехничка школа из Суботице, која се потрудила да обезбеди све услове како би успешно реализовала такмичење уз поштовање свих мера заштите. Такмичење је протекло у мањем саставу него претходних година, одзив броја школа учесница је био мањи због тренутне епидемиолошке ситуације.

И ове године наши ученици су остварили завидне резултате. Нашу школу представљала је екипа састављена од најбољих ученика које су одабрали њихови ментори, а на челу тима био је директор Жељко Савић. Екипу су сачињавали ученици: Јована Перески – Дто31, такмичила се у две дисциплине (ментори: Драган Матић и Анђела Обрадовић); Спасена Марковић – Дто31, Ивана Новак – Дто11, Драган Мишић – Дто21 (ментор: Видојко Млађеновић); Владимир Домазет -Дто41 (ментор: Верица Малинић); Габријел Кичиња – Д32 (ментор: Илија Анђелић); Ранко Ћук – Д32 (ментор: Стјепан Тот); Дарко Новаковић – Па41 (ментори: Мара Кораћ и Марија Мошорински) и Теодора Сабо – Па41 (ментор: Верица Туцић).

Наши такмичари истакли су се у следећим дисциплинама:

-Обрада дрвета

Својства материјала:

• 1. место – Јована Перески – Дто31 (ментор: Драган Матић)

Финална обрада дрвета – квиз:

• 1. место – Спасена Марковић – Дто31, Ивана Новак – Дто11, Драган Мишић – Дто21 (ментор: Видојко Млађеновић)

Практичан рад – тапетар:

• 1. место – Габријел Кичиња – Д32 (ментор: Илија Анђелић)

Практичан рад – столар:

• 2. место – Ранко Ћук – Д32 (ментор: Стјепан Тот)

-Пејзажна архитектура

Цвећарство и декоративна дендрологија:

• 2. место – Дарко Новаковић – Па41 (ментори: Мара Кораћ и Марија Мошорински)

Аранжирање биљног материјала:

• 2. место – Теодора Сабо – Па41 (ментор: Верица Туцић)

У екипном пласману наши ученици донели су два пехара, освојивши друго место из области Обраде дрвета, као и друго место из области Пејзажне архитектуре.

Захваљујући труду, раду и вољи не само ученика, већ и њихових наставника – ментора, постигнут је одличан успех на такмичењу што показују освојене медаље и пехари. Наши такмичари су још једном показали своје знање, вештине и таленат а ментори на најбољи начин увидели резултат свог рада.Са овог такмичења вратили смо се препуни позитивних утисака, како због самог такмичења, тако и због прелепог дружења које су нам приредили љубазни домаћини.