Сектор за дигитализацију у просвети и науци – УПУТСТВА

Поштовани,

У наставку шаљемо важно обавештење за школе и наставнике који су се определили за коришћење Microsoft Teams апликације за онлајн извођење наставе и налога за приступ које су добиле од Министарства, као и додатне корисне информације за оне који имају дилеме у вези платформе/апликације за онлајн извођење наставе у току ванредног стања herunterladen. Напомињемо да је школама остављена слобода избора платформе/апликације (једне или више) помоћу којих ће у току ванредног стања организовати подршку наставном процесу у вери да свака школа и наставници у њој имају за циљ да својим ученицима обезбеди најквалитетније могуће услове за учење tiptoi book cannot be downloaded.

За школе/наставнике који већ користе Microsoft Teams и користе налоге који су достављени од стране Министарства:

Примећено је да неким ђацима нису достављене комплетне и исправне информације у вези са приступом Microsoft Teams апликацији herunterladen. У поруци, у којој сте добили налоге, је експлицитно наведено следеће:
За приступ Microsoft Teams апликацији се користи адреса електронске поште која се добија када се на корисничко име надовеже “@eprosveta.ac.rs”  без наводника musik alben kostenlos herunterladen.
Нпр. ако је корисничко име 123_2345_r3os_o1_u4 за приступ се користи адреса: 123_2345_r3os_o1_u4@eprosveta.ac.rs
Претходно важи и за наставнике и за ученике, па је неопходно да разредне старешине доставе претходно појашњење родитељима и ученицима, у случају да ову информацију нису већ проследили minecraft gratis herunterladen.
Такође напомињемо да неки наставници нису проследили исправне лозинке. Нпр. прослеђена је лозинка uu.123456 уместо лозинке Uu.123456 (јако је важно да се лозинка пошаље онако како је наведена у табели, укључујући и да ли је неко слово велико или мало) black ops 4 verbindung zum onlinedienst herunterladen.
Неопходно је да све разредне старешине провере шта су од информација послали својим ученицима и да по потреби пошаљу допуњене или кориговане информације ea games.

Такође, молимо школе да обезбеде да уколико бар један наставник жели да користи поменуту апликацију, да разредне старешине према упутству формирају одељења или да помогну наставнику који жели да користи апликацију да то сам учини на основу података који су достављени разредном старешини wdr mediathek videos herunterladen.

Корисне информације за све школе и наставнике који имају дилему у вези са избором платформе/апликације, као и оне кшколе и наставнике који су већ одабрали за коришћење платформу Microsoft Teams

На адреси https://rasporednastave.gov.rs/alati-uputstva.php су постављена додатна видео упутства која кратко и прецизно објашњавају како се апликација користи у одређеним конкретним ситуацијама dvd media player for free. У припреми је и контакт центар кроз који ће заинтересовани наставници моћи добити одговоре на питања у вези са коришћењем апликације herunterladen. Додатне информације ће бити дистрибуиране кроз саму апликацију, а заинтересоване школе ће им моћи приступити путем генеричких налога за директора и секретара школе, који су креирани и достављени свим школама. Напомињемо да ће овај канал подршшке бити доступан свим школама које желе да користе Microsoft Teams или га већ користе, без обзира на то да ли користе своје налоге које имају од раније или користе генеричке налоге које су добили од Министарства.

У наставку наводимо и друге корисне информације у вези са Microsoft Teams апликацијом, које свакако треба имати у виду приликом избора платформе за онлајн подршку настави током ванредног стања:
– Microsoft је уступио апликацију потпуно бесплатно и за наставнике и за ученике, како за време ванредног стања, тако и за касније,
– за оне који немају интернет прикључак у стану/кући, обезбеђен бесплатан мобилни интернет код МТС Телеком и Теленор мобилних оператора,
– за све школе су креирани налози за наставнике и ученике, као и за директора, секретара и педагога, што је велики посао у припреми било које платформе за онлајн наставу,
– ученици могу да се организују у тимове (једно одељење, један тим), а у оквиру тимова могу да се направе канали за комуникацију, један канал по предмету, тако да сваки наставник комуницира са ученицима независно од осталих,
– обезбеђена текстуална и видео упутства на сајту https://rasporednastave.gov.rs/alati-uputstva.php
– организују се онлајн обуке које су бесплатне и доступне свим наставницима (информацију о за сада познатим терминима сте добили у једној од претходних порука),
– у припреми је и контакт центар који ће бити доступан наставницима како би могли добити помоћ у коришћењу алата,
– алат омогућава аудио и видео комуникацију са читавим одељењем (препоручује се да ученици држе угашене камере док наставник држи лекцију или ученицима помаже у праћењу наставе на РТС-у), а омогућава и друге видове комуникације и размену докумената, слика и презентација, те креирање упитника и задатака за ученике,
– апликацију је могуће користити у веб претраживачу, а исто тако постоје апликације и за рачунаре и за мобилне уређаје (Windows, iOS и Android),
– апликација омогућава и да се час или консултације са ученицима сниме, како би ученици који у одређеном термину нису могли пратити могли одгледати снимак и касније,
– апликација омогућава формирање тимова сачињених само од запослених у школи, како би се у периоду ванредног стања могли организивати и други састанци који се у редовном стању одржавају у школама.

Срдачан поздрав,
Министарство просвете, науке и технолошког развоја
Сектор за дигитализацију у просвети и науци

Хвала на сарадњи,