Пријем за матуранте на Белом двору

И ове године, седамнаесту годину заредом, на Белом двору одржан је свечани пријем за матуранте и њихове родитеље. Њ.К.В. Престолонаследник Александар Карађорђевић угостио је преко 600 матураната. Добродошлицу су им пожелели и генерални директор компаније ЛИНК гроуп Никола Суботић, министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић и министар просвете и културе Републике Српске доктор Дане Малешевић. Школовање за најтраженија ИТ занимања Најуспешнији матуранти моћи ће да бирају програм на ИТАцадемy, а школоваће се онлине, путем најсавременије Дистанце Леарнинг платформе за учење на даљину. Полазници на ИТАцадемy могу да се школују на шест различитих одсека, који садрже укупно 30 програма. На њима је да одаберу област у којој се најбоље сналазе – Програмирање , Дизајн , ИТ бусинесс , Администрација , 3Д дизајн и АутоЦАД и Мобиле Девелопмент. ИТАцадемy, поред тога што својим полазницима обезбеђује знања и вештине за нека од најплаћенијих занимања данашњице, омогућава им и полагање за неке од најпрестижнијих међународно признатих сертификата, као што су Орацле, Цисцо, Зенд ПХП и многи други. Сви ђаци генерације који добију бесплатно школовање добиће и сваку врсту помоћи приликом проналажења посла и биће им доступни онлине тестови помоћу којих ће моћи у сваком тренутку да провере своје знање из различитих области.