Посета 63. Сајму књига у Београду

Актив професора српског језика и књижевности наше школе, и ове године организовао је посету Сајму књига у Београду, који је трајао од 21-28. октобра. У среду, 24. октобра, заинтересовани ученици имали су прилику да виде нове наслове и нова издања наших и страних издавача, као и да осете посебан дух и атмосферу Сајма књига.
Након посете Сајму, организована је и посета изложбама у оквиру београдског Октобарског салона. Љубазношћу Ликовног сектора Српске академије наука и уметности, неколико група ученика са својим професорима, имали су стручно вођење кроз изложбу радова савремених светских и домаћих уметника. Једна група посетила је изложбу у Музеју града Београда, док су остале групе посетиле изложбу у Галерији САН У.
Све је прошло у најбољем реду и на опште задовољство. До следеће године…