”Опрез-трговина људима је мрачна зона друштва”

Ученички парламент наше школе учествовао је у пројекту ”Опрез-трговина људима је мрачна зона друштва” у организацији Локалног тима града Новог Сада за борбу против трговине људима, подржан од ОПЕНС-а и Министарства Просвете.

Тим су чинили наши ученици: Драгојловић Александра и Нина Пилиповић из одељења А32, Солдат Анђела и Божичић Маријана из О31 и Бранко Јандрић и Миленко Мијалчић из Гео31. Они су припремили презентацију на тему – ”Трговина људима”коју су презентовали својим вршњацима у оквиру наставе грађанског васпитања, верске наставе и часа одељењске заједнице. Наставнице грађанског ( Данијела Ковачевић и Соња Жегарац) дале су свој допринос пројекту у оквиру својих часова, ученици су имали прилике да виде филм, мини серију из два дела на исту тему. На часовима дизајна  уз помоћ наставнице Наталије Богуновић Штрбац  ученице одељења:Т13,Т22 и Т33 урадиле су ликовне радове на исту тему, радови су изложени у Холу школе.

Награда за учешће у пројекту је лаптоп.                   Педагог: Маријана Музека