Национално финале Пословног изазова у Београду

2

Национално такмичење Пословни изазов окупило је 60 ученика из 43 средње школе из Србије. Ови средњошколци су се пласирали у финале победом на регионалним такмичењима организованим у новембру и децембру.

Првог дана такмичења, финалистима  је постављен „изазов” односно задатак који представља реалан пословни проблем. Ученички тимови осмишљавају решење проблема и креирају бизнис план и презентацију коју ће другог дана представити члановима жирија и публици. Најбољих 20 ученика по оцени жирија учествоваће на Пословном изазову западног Балкана који ће бити одржан у априлу у Београду. На овом такмичењу, ученицима из Србије придружиће се вршњаци из Босне и Херцеговине, Црне Горе и Хрватске, а тимови ће поново бити мешовити и чиниће их по 4 ученика из сваке земље.

Наша школа имала је два представника на такмичењу Данијелу Пољашевић (ментор наставница Танасин Дарислава) и Алексу Шакоту (ментор наставница Марина Прибиш)

Алекса је освојио 3.место и тако изборио место на предстојећем такмичењу западног Балкана које ће се одржати у периоду од 22-24.04.2017. године и желимо му пуно успеха.

1