МИЛЕВИНИ ТАЛЕНТИ ОПЕТ У ЕВРОПИ

„Европски дневник“ је по 9. пут расписао конкурс за средњошколце са темама Ја и ЕУ, Србија и ЕУ, Грађански активизам, Екологија и очување животне средине, Вршњачко насиље у 4 категорије: литерарни, ликовни, фотографски и мултимедијални рад. На конкурс је пристигло 373 ученичка рада из целе Србије. Стручном жирију је било потребно додатно време да прегледа, рангира и објави најбољих 12 радова.
Наша школа се и ове године по трећи пут нашла међу најбољима са чак два награђена рада у категоријама фотографија и ликовни радови.
Прво место у области фотографије освојио је ученик Љубомир Контра из Графа 31, док је треће место за ликовни рад на тему заштите животне средине освојила ученица Наташа Краљик из Графа 25. Заједно са својим менторима, Александром Дрљача и Тијаном Пјешчић, награђени ученици били су гости Делегације Европске уније на званичном пријему и концерту поводом 9. маја, Дана Европе, који се одржао у Комбанк Дворани у Београду. На свечаној прослави у ВИП делу били су изложени награђени ученички радови. Том приликом наши ученици су председници Владе Републике Србије, Ани Брнабић као и шефу Делегације Европске уније у Србији, амбасадору Сем Фабрицију представили своје радове и изнели утиске о овогодишњим темама и њиховој инспирацији.
Ученицима је у ЕУ инфо поинту у име Делегације Европске уније у РС дипломе уручила заменица шефа делегације Матеа Норчић Штамцар. Награда за ученике и њихове менторе, поред сертификата и поклона које су добили у Београду, је седмодневно путовање у Пулу, Венецију, Блед и Љубљану.
Ово је трећи пут да ТШ“Милева Марић- Ајнштајн“ учествује на конкурсу „Европски дневник“, као и трећи пут да су наши ученици награђени у конкуренцији свих средњих школа са територије Републике Србије .
Награђени радови се могу видети на www.evropskidnevnik.rs и www.recinam.rs
Честитамо!

Komentari su zatvoreni.