Извештај са XX Републичког такмичења шумарство и обрада дрвета

Јубиларно XX Републичко такмичење из подручја рада шумарство и обрада дрвета одржано је у периоду од 28 – 30.05.2017. године. Домаћин је била Техничка школа из Ивањице која је приредила топлу добродошлицу и учинила све како би се ученици и њихови ментори из једанаест школа широм Републике Србије осећали пријатно.

Нашу школу је представљала екипа најбољих ученика које су одабрали њихови ментори, а на челу тима био је директор др Станко Матић. Сви чланови екипе дали су свој максимум како би оправдали очекивања. Међутим, осим припреме, жеље и наде, некада је срећа та која превагне. Из области обраде дрвета и шумарства освојили смо друго место у екипном пласману, што је изузетан резултат у тако јакој конкуренцији, док смо из пејзажне архитектуре били трећи.

У појединачној конкуренцији, такође смо остварили завидне резултате:

• Тапетар – практичан рад – прво место: Шабан Гери (Д33) – ментор Драган Матић;
  • Финална обрада дрвета –  прво место: Наташа Рацковић ( Дто41), Зорица Радмановић (Дто21), Јелена Шарац (Дто11) – ментори Верица Малинић, Жељко Савић и Видојко Млађеновић;
  • Декоративна дендрологија и цвећарство – друго место: Милица Шијан (Па41) –  ментори Марија Мошорински и Мара Кораћ;
  • Шумарски полигон – треће место: Мирослав Мандић (Шт41) – ментор Анкица Ковачевић.

Значајан број бодова за екипне пласмане, али без освојених медаља освојили су:

• Бојана Берић (Дто31), ментор Верица Малинић – техничко цртање
  • Сања Савић (Дто21), ментор Видојко Млађеновић – технологија материјала;
  • Предраг Ђурић (Д32), ментор Стјепан Тот – столар-практичан рад;
  • Никола Мајкић (Шт31), ментор Анкица Ковачевић – шумарски полигон;
  • Невена Степанов (Па41), ментори Мара Кораћ и Верица Туцић – аранжирање биљног материјала.

Велико искуство и позитивна енергија, уз више среће, даје нам наду да ћемо следеће године у нашој школи, у нашем граду, остварити још боље резултате на XXI Републичком такмичењу и бити макар једнако добри, ако не и бољи домаћини.

проф. Анкица Ковачевић, проф. Верица Туцић

image-0-02-05-b98f87ae8cc062fa3815b662316cbffb2cec70474639d3e6e7452075cd13a08f-V