55. Међународни сајам намештаја, опреме и унутрашње декорације и 55. Међународни сајам машина, алата и репроматеријала за дрвну индустрију (07-12.11.2017)

Сва одељења смера – техничар за обликовање намештаја и ентеријера, као и одељење- столар и тапетар-декоратер, посетили су заједно са својим предметним наставницима и наставницима практичне наставе, Међународни сајам намештаја и машина за дрвну индустрију у Београду 10.11.2017. У главним халама сајма ученици су имали прилику да виде различите идеје, облике и конструкције намештаја, да упознају нове излагаче и да покупе савете од будућих колега, као и да виде различите врсте декорација и опреме ентеријера.
По први пут ове године, на сајму намештаја представили су се велики пријатељи наше школе, компанија Ентеријер Јанковић, излагајући хотелски програм. Такође, присуствовали смо додели награда, где су колеге инжењери Прераде дрвета са Шумарског факултета у Београду добили Златан кључ за најбољи концепт и дизајн у јавном простору. У остале две хале ученици су имали презентацију рада CNC ровера, као и појашњења рада нових изложених машина од колеге из компаније StilLes. Ученици су имали прилику да се упознају и са различитим врстама глодала, кружних тестера и других алата. Приликом посете сајму намештаја, ученици су проширили своја знања и упознали су се са новитетима своје струке.