учитавање

Arhive za 2020

Позив на изложбу

Драге колегинице и колеге,обавештавам Вас да уцествујем на 65.Годишњој изложби Савеза удружења ликовних уметника Војводине.

Представићу се са обједињеним радом,тачније словом Е, од објекта “МилЕва“, и графичким отиском слова Е.
То је концепт који већ годинама истражујем.Више на: ( https://suluv.org/borislav-nikolic-spic-forme-i-otisci-skulpture-i-grafike/ )

У години када Удружење обележава два велика јубилеја – 50 година постојања Галерије СУЛУВ и 75 година континуираног рада Удружења – годишња ретроспектива уметничке продукције активног чланства, конципирана у складу са савременим уметничким приступима, представља настојање да се очува традиција у новим, трансформисаним облицима функционисања. https://suluv.org/65-godisnja-izlozba-clanova-suluv/?fbclid=IwAR3JwgNTA00SJtunO8DwpYGdE6aQhVLguh_G-9H0uWdPU1BSqZw30JGlq8w

Изложба ће бити реализована од 21. децембра 2020. до 22. јануара 2021. године, Галерији СУЛУВ и у Малом ликовном салону КЦНС.

Позивам Вас да ако сте у могућности додјете и увеличате овај догадјај , под наравно прописаним мерама заштите.

Добродошли
Срдачно ,
проф.Борислав Николић.ак.вајар

Тим за промоцију школе 2020-21.

 

Пријава матурског и завршног испита за ванредне ученике

Пријава матурског и завршног испита за ванредне ученике у Браће Рибникара је од 16.12.2020. год до 30.12.2020.год

Победа на такмичењу “Пословни изазов”

Такмичење “Пословни изазов” је покренуто пре дванаест година са намером да подстакне средњошколце да употребе своје вештине на иновативан начин како би унапредили свој предузетнички дух и повећали своје могућности за запошљавање. У току сваке школске године на шест регионалних Пословних изазова учествује више од 600 ученика из 90 општина у Србији у којима се спроводе образовни програми Достигнућа младих из области предузетништва и финансијске писмености.
08.12. и 10.12. одржано је Регионално такмичење које је окупило ученике средњих школа, и то из Бача, Бачке Паланке, Инђије, Кикинде, Новог Сада, Панчева, Сенте, Сомбора, Старе Пазове, Титела и Вршца. Тимови су имали задатак да осмисле производ или услугу који ће у ери лажних вести омогућити људима да дођу до тачних и проверених информација. Уз помоћ пословних ментора креирали су бизнис планове и видео презентације за своје идеје које су другог дана такмичења представили члановима жирија.
Победу је однео тим кога су чиниле ученице Техничке школе “Милева Марић-Ајнштајн” у Новом Саду из одељења Дто41– Мина Деспотов, Ивана Пота и Оливера Јоксимовић које је припремала професорка Ивана Ваван.
Овом победом су обезбедили место у Националном финалу које ће бити одржано у фебруару у Београду, а победници на националном нивоу ће учествовати на Пословном изазову западног Балкана заједно са вршњацима из Хрватске, Босне и Херцеговине и Црне Горе.
Такмичење је реализовала организација Достигнућа младих у Србији које се ове године организовало он лине преко Зоом платформе.

[ngg src=“galleries“ ids=“183″ display=“basic_imagebrowser“ template=“default“] 

УПУТСТВО ЗА ОРГАНИЗАЦИЈУ РАДА СРЕДЊИХ ШКОЛА ДО КРАЈА ПРВОГ ПОЛУГОДИШТА ШКОЛСКЕ 2020/2021. ГОДИНЕ

Република Србија МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ, НАУКЕ И ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА

Број: 601-00-00027/9/2020-15 Датум: 27.11.2020. године Београд Немањина 22-26

СРЕДЊА ШКОЛА

ПРЕДМЕТ: Нове мере за организацију рада и измена школског календара о образовно-васпитном раду за основне и средње школе у школској 2020/2021. години

Поштована/-и,

Обавештавамо Вас да je на основу препорука Кризног штаб за сузбијање заразне болести Covid-19, које су донете на седници одржаној 25.11.2020. године, Влада Републике Србије донела Уредбу о Допуни уредбе о мерама за спречавање и сузбијање заразне болести COVID-19, којом се прописују нове мере за организацију рада основних и средњих школа и измена школског календара за школску 2020/2021. годину.

Према наведеној Уредби у периоду од 30. новембра до 18. децембра 2020. године образовно-васпитни рад организује се на следећи начин:

  • У првом циклусу основне школе наставља се непосредни образовно-васпитни рад према изабраном моделу организације наставе у оквиру постојећег оперативног плана рада школе;
  • У другом циклусу основне школе образовно-васпитни рад оствариваће се путем наставе на даљину, уз коришење одговарајућих платформи, односно система за управљање учењем и путем Јавног медијског сервиса Србије;
  • У сви.м средњим школама образовно-васпитни рад оствариваће се путем наставе на даљину, уз коришћење одговарајућих платформи, односно система за управљање учењем и путем Јавног медијског сервиса Србије;
  • У свим музичким и балетским школама, школама за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом и школама за образовање одраслих, образовно-васпитни рад остварује се путем наставе на даљину, уз коришћење одговарајућих платформи, односно система за управљање учењем.

У складу са одлуком о промени календара образовно-васпитног рада за основне и средње школе на територији Републике Србије, обавештавамо Вас да се прво полугодиште завршава 18. децембра 2020. године, да зимски распуст траје од 21. децембра 2020. године до 15. јануара 2021. године и да друго полугодиште почиње 18. јануара 2021. године.

Сходно наведеним променама, Министарство просвете, науке и технолошког развоја je припремило додатна упутства за основне и средње школе у вези са осигурањем квалитета наставе на даљину у отежаним условима рада, која у прилогу достављамо.

Република Србија МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ, НАУКЕ И ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА Број: 611-00-00360/2/2020-03 Датум: 27.11.2020. године Београд Немањина 22-26

 

УПУТСТВО ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА РАДА СРЕДЊИХ ШКОЛА ДО КРАЈА ПРВОГ ПОЛУГОДИШТА ШКОЛСКЕ 2020/2021. ГОДИНЕ

С обзиром да je Влада Републике Србије донела Уредбу о Допуни уредбе о мерама за спречавање и сузбијање заразне болести COVID-19 и да je календар образовно-васпитног рада средњих школа усклађен са истом, a у циљу очувања безбедности и здравља ученика и запослених достављамо упутство за организацију рада средњих школа и завршетак првог полугодишта школске 2020/2021. године.

Сви облици наставе и учења (теоријска настава, вежбе, практична и блок настава) у свим средњим школама у Републици Србији, почев од 30.11.2020. до 18.12.2020. године, када се завршава прво полугодиште школске 2020/2021. године, изводе се на даљину.

Средња школа овим моделом наставе обезбеђује остваривање прописаних циљева, исхода и стандарда постигнућа односно стандарда квалификација, коришћењем савремене информационо-комуникационе технологије и Јавног медијског сервиса PTC. Ha овај начин се остварује већа епидемиолошка безбедност за све актере у образовно-васпитном процесу.

У оквиру наставе на даљину постоје три нивоа на којима школе могу да пруже подршку ученицима:

  1. Први ниво: препоручен свим школама које имају довољан капацитет, јесте употреба изабраног система за управљање учењем заједно са алатима који обезбеђују комуникацију, првенствено путем онлајн састанака, али свакако и путем размене порука и форумских дискусија. Настава се у овом случају реализује no упутствима из Оквира за учење на даљину, Оквира дигиталних комлетенција наставника и Селфи школског извештаја.
  2. Други ниво: представљају школе које не могу да постигну први ниво, али могу да омогуће редовну наставу на даљину путем неког од видео-конференцијских алата (првенствено Google Meet, Microsoft Teams, али и путем платформи Skype, Viber, Whatsapp, Zoom, као и других алата са сличним функционалностима).
  3. Трећи ниво: школе које нису у могућности да постигну ни први, ни други ниво. У оквиру наставе на даљину наставници користећи остале системе за управљање учењем, као и путем позива, остварују редовну комуникацију са свим ученицима. За ученике који долазе из породица ниског социоекономског статуса, као и све остале ученике којима нису на располагању електронски видови комуникације и други савремени комуникациони ресурси, a да нису у могућности да искористе материјалне ресурсе школа, обезбеђени су наставни материјали у папирној форми и повратна информација наставника.

Завод за унапређивање образовања и васпитања je обезбедио менторску подршку школама, наставницима и стручним сарадницима у планирању и реализацији процеса наставе и учења уз употребу ИКТ-а, која функционише преко онлајн тикет система који се налази на Националном образовном порталу на адреси https://www.portal.edu.rs/podrska/. Kao и до сада, школске управе и надлежни сектор Министарства просвете, науке и технолошког развоја на располагању су за пружање додатне помоћи и подршке школама.

Школа ће извршити измене оперативног плана рада и измењени оперативни план доставити на сагласност надлежној школској управи. Директор школе на одговарајући начин упознаје све запослене и родитеље са начином организације образовно-васпитног рада путем наставе на даљину и њиховим улогама, путем већ успостављених канала комуникације.

Директор и стручни сарадници прате наставу и имају приступ виртуелним учионицама, часовима на даљину и другим облицима наставе на даљину и врше инструктивно-педагошки надзор, односно пружају саветодавну подршку наставницима.

Како би се избегли ризици боравка ученика у објектима послодаваца (трговинске радње, ауто – сервиси, занатске радње, угоститељски објекти и слично) реализација практичне и блок наставе за ученике средњих стручних школа, у случају када се изводи ван школе одвија се у сарадњи са послодавцем, a уз поштовање препорука о епидемиолошкој безбедности. У случају да није могуће реализовати планиране часове практичне наставе код послодавца исти ће бити реализовани tokom другог полугодишта.

Реализација учења кроз рад, за ученике који се школују no дуалном моделу, у наредном периоду се остварује у складу са одговарајућим уговорима о дуалном образовању и учењу кроз рад и у договору са компанијом, a уз поштовање препорука о епидемиолошкој безбедности.

Музичке и балетске школе могу, у изузетном случају када je то неопходно, да омогуће ученицима да, уколико немају инструмент вежбају у школи, односно имају консултативну наставу играчких предмета и слично. Све наведене активности спроводе се тако да школе остају епидемиолошки високо безбедна места као и у досадашњем периоду. Школе за ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом, у наредном периоду, организују рад уважавајући потребе ученика и у заштити њиховог најбољег интереса a у складу са званичним упутствима и предлозима достављеним од стране Министарства.

Настава на даљину треба да омогући континуирано праћење и оцењивање ученичких постигнућа (формативно и сумативно) коришћењем савремене информационо-комуникационе технологије. Код свих метода оцењивања треба инсистирати на битним садржајима и активностима то јест на онима који су кључни за остваривање исхода наставних предмета. Наставник je аутономан у свом планирању оцењивања и одлучује о томе да ли се писмени задаци, планирани у наредном периоду, могу реализовати путем наставе на даљину. Ако то није могуће, овај час се може реализовати у другом полугодишту, с тим да се води рачуна о равномерном распореду писмених и контролних провера.

Изменама и допунама Правилника о оцењивању ученика у средњој школи дата je могућност да број оцена може бити мањи од четири, односно мањи од два уколико je недељни фонд часова два. При извођењу закључне оцене за крај првог полугодишта, потребно je узети у обзир све оцене, како tokom наставе no комбинованом моделу, тако и tokom наставе на даљину Закључна оцена je јавна и образложена. Изузетно, уколико ученици сматрају да има елемената за већу закључну оцену, могу, у договору са наставником, да одговарају у школи, уз поштовање свих епидемиолошких мера. Уколико ученик нема оцена јер из оправданих разлога није могао одговарати (болест, изолација,…) може бити неоцењен и за њега неће бити изведен општи успех на крају првог полугодишта. У другом полугодишту je потребно посебно планирати рад са овом категоријом ученика.

Евиденција образовно-васпитног рада остварује се тако што се у дневник, према утврђеном распореду часова, уносе реализоване наставне јединице, са напоменом о начину реализације (облик комуникације са ученицима и канал комуникације). У евиденцији присуства ученика треба евидентирати оне ученике који нису учествовали у раду на часу путем наставе на даљину.

У циљу очувања здравствене безбедности наставничких колектива, одељенска и наставничка већа треба пажљиво испланирати и припремити уз поштовање препорука Кризног штаба.

Директор je одговоран за законитост рада и за успешно обављање делатности установе. Директор планира и организује остваривање програма образовања и васпитања и свих активности установе. Директор обезбеђује услове за остваривање права, обавеза и одговорности ученика и запослених. За пружање стручне помоћи у остваривању оперативних планова рада школа у новим околностима, директори се могу обратити просветним саветницима надлежне Школске управе.

Министарство користи прилику да се свим запосленима у установама образовања и васпитањајош једном захвали на посвећеном деловању и одговорном поступању којим обезбеђују успешно остваривање образовно-васпитног рада и укупног рада школа, као и на дисциплини, поштовању и спровођењу свих епидемиолошких мера које чине да школе буду сигурно и безбедно место за ученике и запослене.

ГЕОДЕЗИЈА И ГРАЂЕВИНАРСТВО – ванредни испити

ГЕОДЕЗИЈА И ГРАЂЕВИНАРСТВО

ДЕЦЕМБАР 2020.ГОД.

ПОНЕДЕЉАК  07.12.2020

Понедељак 07.12. математика писмени, примењена геодезија

УТОРАК 08.12.2020.

ПРЕДМЕТ ГОДИНА БР.КАНД. ВРЕМЕ УЧИОН. КОМИСИЈА
Физика 1 1 12,20 Библ. Топић Ј.

Росић Д.

Белић Славица

Математика

(усмени)

4 1 10,35 Библ. Ковачевић Мелиндас

Б.Б.Милка

Аврамовић Ана

Технологија рада

(зидар )

5 1 13,00 006 Ковачевић Јасна

Петровић Иван

Васић Бранислав

Примењена геодезија (усмени) 3 1 10,00 Гео.каб. Иванишевић Дејан

Шормаз Сузана

Ћурчић Маја

Енглески језик

(усмени)

4 1 13,45 003 Чорда Ратка

Аврамовић Ана

Анђелковић Зорица

 

СРЕДА 09.12.2020.

 

ПРЕДМЕТ ГОДИНА БР.КАНД. ВРЕМЕ УЧИОН. КОМИСИЈА
Катастар непокретности 3 1 13,45 Гео.каб. Шормаз Сузана

Иванишевић Дејан

Милановић Весна

Физичко васпитање 4 1 12,00 Фиск.сала Видић Света

Бењак Федор

Јовановић Ката

 

ПРЕДМЕТ ГОДИНА БР.КАНД. ВРЕМЕ УЧИОН. КОМИСИЈА
Грађевинске

конструкције

1 1 12,00 Библио. Лонцо Бибијана

Бугарски Анита

Драгојловић Светлана

 

ЧЕТВРТАК 10.12.2020.

 

ПРЕДМЕТ ГОДИНА БР.КАНД. ВРЕМЕ УЧИОН. КОМИСИЈА
Грађевинске

конструкције

1 1 12,00 Библио. Лонцо Бибијана

Бугарски Анита

Драгојловић Светлана

ТЕКСТИЛСТВО  И  КОЖАРСТВО, вандредни децембар – 2020.

ТЕКСТИЛСТВО  И  КОЖАРСТВО

 

 

РАСПОРЕД  ПОЛАГАЊА ПОПРАВНИХ ИСПИТА       ДЕЦЕМБАР 2020. године

 

ПОНЕДЕЉАК , 07. ДЕЦЕМБАР

 

ПРЕДМЕТ Година Број

кандидата

Време

полагања

Учионица  

 

КОМИСИЈА

 

 

Конструкција и моделовање одеће 3 1 11,00 210 Килибарда Ј.
  1 1 11,00 210 Дедин М.
          Обућински А.
 
Енглески језик (писмени) 3 1 16,45 003 Чорда Р.
          Аврамовић А.
          Анђелковић З.

 

 

 

 

 

УТОРАК , 08. ДЕЦЕМБАР

 

ПРЕДМЕТ Година Број

кандидата

Време

полагања

Учионица  

 

КОМИСИЈА

 

 

Текстилни материјали 1 1 11,00 210 Зубић Д.
          Москаљ Р.
          Милошевић В.
 
Енглески језик (усмени) 3 1 13,45 003 Чорда Р.
          Аврамовић А.
          Анђелковић З.
 
Цртање и сликање 3 1 12,00 001 Богуновић Ш. Н.
          Ђаковић Т.
          Пивнички Д.

 

 

 

 

ТЕКСТИЛСТВО  И  КОЖАРСТВО

 

 

РАСПОРЕД  ПОЛАГАЊА ПОПРАВНИХ ИСПИТА       ДЕЦЕМБАР 2020. године

 

СРЕДА, 09. ДЕЦЕМБАР

 

ПРЕДМЕТ Година Број

кандидата

Време

полагања

Учионица  

 

КОМИСИЈА

 

 

Практична настава 1 1 12,00 Т. Рад. Гњатовић М.
  4 1     Килибарда Ј.
  3 1     Јовановић К.
 
Грађанско васпитање 3 2 13,00 Библ. Ковачевић Д.
          Јовичић Г.
          Вуцеља М.
 
Социологија 3 2 11,00 Библ. Бубало О.М.
          Марић Н.
          Милошевић В.
 
Физичко васпитање 3 1 12,00 Ф.сала Видић С.
          Бењак Ф.
          Јовановић К.

 

ПЕТАК, 11. ДЕЦЕМБАР

 

ПРЕДМЕТ Година Број

кандидата

Време

полагања

Учионица  

 

КОМИСИЈА

 

 

Технологија одеће 1 1 11,00 210 Зубић Д.
  3 1 11,00 210 Килибарда Ј.
          Аврамовић А.

 

РАСПОРЕД  ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА

ТЕКСТИЛСТВО И КОЖАРСТВО

 

ДЕЦЕМБАР  2020.. године

 

Р.Б. КАНДИДАТ ДАТУМ ПОЛАГАЊА ИСПИТА  
07.12.2020. 08.12.2020. 09.12.2020. 10.12. 2020. 11.12.2020.
2. Остојић Николина Конструкција и мод.од. 11,00 Текстилни мат. 11,00 Практична настава 12,00   Технологија одеће 11,00
  Цртање и сликање 12,00      
3. Сретеновић Франсоаз     Практична настава 12,00    
         
4. Ћубић

Теодора

    Социологија

11,00

   
    Социологија

11,00

   
5. Алкић

 Миа

Енглески ј. (П) 16,45 Енглески ј. (У)

13,45

Физичко в.

12,00

   
    Грађанско в.

13,00

   
6.            
         
               

 

 

ВАНРЕДНИ ИСПИТИ ДЕЦЕМБАРСКИ  ИСПИТНИ РОК  Шк. 2020/2021.год. Браће Рибникар

ВАНРЕДНИ ИСПИТИ

ДЕЦЕМБАРСКИ  ИСПИТНИ РОК  Шк. 2020/2021.год.

Браће Рибникар

ОПШТЕОБРАЗОВНИ ПРЕДМЕТИ

 

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
Српски језик и књижевност (9к)

07.12.2020. у 09:15 часова писмени део испита

08.12.2020. у 12:15 часова усмени део испита

 

1.Тркуља Зорица

2.Поповић Јелена

3.Губик Недељка

Енглески језик  (4к)

09.12.2020.  у 08:45 часова  писмени део испита

10.12.2020. у 08:45 часова   усмени део испита

 

1.Ћирић Весна

2.Петровић Сузана

3.Марушевић Јелена

Математика  (8к)

08.12.2020. у 13:10 часова  писмени део испита

09.12.2020. у 12:00 часова    усмени део испита

1. Драгана Загорац

2.Петровић Тања

3.Анђелић Мирјана

 

Физичко васпитање  (8к)

11.12.2020. у 12:00 часова  усмени део испита

1. Милошевић Нада

2.Радованов Ђорђе

3. Вајнбергер Светлана

 

Филозофија  (2к)

09.12.2020. у 10:35 часова   усмени део испита

1.Зидаревић Крстић З.

2.Бубало О. Мирјана

3.Марић Нада

 

Естетика (1к)

09.12.2020. у 10:35 часова усмени део испита

1.Зидаревић Крстић З.

2.Бубало О. Мирјана

3.Марић Нада

 

Логика са етиком (1к)

09.12.2020. у 10:35 часова  усмени део испита

1.Зидаревић Крстић З.

2.Бубало О. Мирјана

3.Марић Нада

 

Социологија (2к)

10.12.2020. у 15:00 часова   усмени део испита

1. Бубало О. Мирјана

2.Марић Нада

3. Милекић Корана

 

Устав и право грађана (2к)

10.12.2020. у 15:00 часова усмени део испита

1. Марић Нада

2.Бубало О. Мирјана

3. Милекић Корана

 

Верска настава (6к)

07.12.2020. у 11:10 часова  усмени део испита

1. Шипка Стојан

2.Куриџа Саша

3. Ковач Александар

 

Ликовна култура  (1к)

10.12.2020. у 12:30 часова усмени део испита

1. Николић Борислав

2.Вуковић Визи Јелена

3. Недељковић С. Дуња

 

Историја (2к)

07.12.2020. у 14:25 часова усмени део испита

1.Радоњић Недељка

2.Пивнички Иван

3.Милекић Корана

 

Хемија (3к)

07.12.2020. у 15:35 часова усмени део испита

1. Савић Зорана

2.Стевановић Маја

3. Лер Филип

 

Грађанско васпитање (2к)

10.12.2020. у 08:45 часова усмени део испита

1. Жегарац Соња

2. Милекић Корана

3.Оторанов Бојана

 

Рачунарство и информатика (1к)

07.12.2020. у 13:00 часова усмени део испита

1. Тасић Дејан

2.Анђелић Мирјана

3. Оторанов Бојана

 

Биологија (3к)

10.12.2020. у 09:30 часова усмени део испита

1.Попара К. Маша

2.Јованов Тања

3.Савић М.

 

Музичка уметност (1к)

11.12.2020. у 12:00 часова усмени део испита

 

1. Ковачевић Александра

2. Оторанов Бојана

3.Милекић Корана

 

ГРАФИЧАРСТВО

ДЕЦЕМБАРСКИ    РОК Шк.2020/2021. Године

 

 

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
Практична настава-техничар графичке дораде (1к)

14.12.2020. у 12:30 часова усмени део испита

 

1.Чубрило Драган

2.Патарић Срђан

3.Четојевић Оливер

 

Технологија израде штампарске форме (3к)

14.12.2020. у 12:00 часова усмени део испита

1.Малиновић Н.

2.Јурук Желимир

3.Јаковљевић Д.

 

Технологија образовног профила-штампа (1к)

14.12.2020. у 11:50 часова усмени део испита

1.Јурик Желимир

2.Ковачевић Марија

3.Анђелић Борица

 

Технологија образовног профила-фотограф   (1к)

14.12.2020. у 10:40 часова  усмени део испита

1.Јабланов Драган

2.Дрљача А.

3.Јаковљевић Д.

 

Технологија графичког материјала (1к)

15.12.2020. у 11:15 часова усмени део испита

1.Ћаћић Горан

2.Танасин Д.

3.Ковачевић Марија

 

Основе графичке технике (2к)

15.12.2020. у 11:15 часова усмени део испита

1.Танасин Д.

2.Ковачевић Марија

3.Исаков Тања

 

Уметност и визуелно опажање (1к)

15.12.2020. у 13:10 часова  усмени део испита

1.Савановић Б.Б.

2.Жуљевић Силвана

3.Недељковић С. Д.

Графичко обликовцање и писмо (1к)

16.12.2020. у 11:10 часова  усмени део испита

1.Јаковљевић Д.

2.Вуковић Визи Ј.

3. Недељковић С.Д.

 

Практична настава-тех. за обл. граф. производа

16.12.2020. у 09:00 часова  усмени део испита     

                                                      ***Гагаринова 1***

1. Пјешчић Тијана

2.Малиновић Н.

3.Чубрило Драган

 

Економика и организација производње (2к)

16.12.2020. у 12:30 часова  усмени део испита

1.Танасин Д.

2.Ваван Ивана

3.Димитрић Ксенија

 

Технологија графичке припреме (3к)

17.12.2020. у 13:40 часова усмени део испита

1.Јурик Желимир

2.Малиновић Н.

3.Ковачевић Марија

 

Практична настава-техничар штампе (2К)

18.12.2020. у 13:30 часова усмени део испита

                       ***Гагаринова 1, школска радионица***

1.Фанчевић Зоран

2.Четојевић Оливер

3.Патарић Срђан

 

Основи електротехнике и електронике (4к)

18.12.2020. у 10:40 часова усмени део испита

1. Лер Филип

2.Топић Јасна

3. Пјешчић Тијана

 

 

ШУМАРСТВО И ОБРАДА ДРВЕТА

ДЕЦЕМБАРСИ РОК Шк.2020/2021. Године

 

 

-ШУМАРСКИ ТЕХНИЧАР-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
Педологија са геологијом (1к)

18.12.2020. у 12:30 часова усмени део испита

1.Перовић Ђорђе

2.Сранковић Раде

3.Савић Мирослав

 

Алати и механизација у шумарству (1к)

17.12.2020. у 11:40 усмени део испита

1.Станковић раде

2.Савић Мирослав

3.Перовић Ђорђе

 

Дендрологија са фитоценологијом (1к)

17.12.2020. у 11:15 часова усмени део испита

1.Савић Мирослав

2.Станковић Раде

3.Перовић Ђорђе

 

Заштита шума (1к) 3 година

14.12.2020. у 11:00 часова  усмени део испита

1.Станковић Раде

2.Ковачевић А.

3.Јанковић Ивица

 

Заштита шума (1к) 4 година

14.12.2020. у 11:00 часова  усмени део испита

1.Ковачевић А.

2.Станковић Раде

3.Јанковић Ивица

 

Шумске културе и плантаже (1к)

18.12.2020. у 12:00 часова  усмени део испита

1.Дамјановић Б.

2.Савић Мирослав

3.Јанковић Ивица

 

Гајење шума (1к)

15.12.2020. у 11:30 часова  усмени део испита

1.Савић Мирослав

2.Ковачевић А.

3.Перовић Ђорђе

 

Планирање гардовања шумама (1к)

17.12.2020. у 09:30 часова  усмени део испита

1.Савић мирослав

2.Станковић Раде

3.Перовић Ђорђе

 

 

Исхрана биља (3к)

18.12.2020. у 12:00 часова усмени део испита

 

1. Јованов Тања

2.Савић Мирослав

3.Јанковић Ивица

 

Метеорологија са кломатологијом (2к)

18.12.2020. у 11:25 часова  усмени део испита

1.Савић Мирослав

2.Алајица Данијела

3.Јанковић Ивица

 

Шумска ботаника (2к)

18.12.2020. у 10:45 часова  усмени део испита

1.Јованов Тања

2.Јанковић Ивица

3.Савић Мирослав

 

Искоришћавање шума (1к)

14.12.2020. у 10:00 часова  усмени део испита

1. Ковачевић А.

2.Перовић Ђорђе

3.Јанковић Ивица

 

Дендрометрија (1к)

14.12.2020. у 09:30 часова  усмени део испита

1. Ковачевић А.

2.Јанковић Ивица

3.Перовић Ђорђе

 

 

 

-ТЕХНИЧАР ЗА ОБЛИКОВАЊЕ НАМЕШТАЈА И ЕНТЕРИЈЕРА-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
Планирање и контрола производње (1к)

16.12.2020. у 12:30 часова усмени део испита

                                   ***Гагаринова 1***

1.Млађеновић Видојко

2.Шаша Душан

3.Обрадовић Анђела

 

 

– ТЕХНИЧАР ЗА ПЕЈЗАЖНУ АРХИТЕКТУРУ-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
Педологија са геологијом (2к)

18.12.2020. у 12:30 часова усмени део испита

1.Станковић Раде

2.Перовић Ђорђе

3.Савић Мирослав

 

Метеорологија са кломатологијом (1к)

18.12.2020. у 11:25 часова  усмени део испита

1.Алајица Данијела

2.Савић Мирослав

3.Јанковић Ивица

 

Цвећарство (1к)

15.12.2020. у 13:00 часова  усмени део испита

1. Кораћ Мара

2. Мошорински М.

3.Туцић Верица

 

Декоративна дендрологија (1к)

15.12.2020. у 12:30 часова  усмени део испита

1.Мошорински М.

2.Кораћ  Мара

3.Туцић Верица

 

Пројектовање паркова и основе градитељства(1к)

14.12.2020. у 11:00 часова усмени део испита

 

1.Мошорински М.

2.Кораћ Мара

3.Туцић Верица

Подизање и нега зелених површина(1к)

14.12.2020. у 12:00 часова  усмени део испита

1. Мошорински М.

2. Кораћ Мара

3.Туцић Верица

 

Техничко цртање (1к)

14.12.2020. у 13:30 часова усмени део испита

1.Туцић Верица

2.Кораћ Мара

3.Мошорински М.

 

Технологија цвећарске производње (1к)

15.12.2020. у 12.00 часова усмени део испита

1.Кораћ Мара

2.Мошорински М.

3.Туцић Верица

 

Практична настава-пејзажна архитектура(1к)

15.12.2020. у 10:00 часова усмени део испита

1.Иванишевић Милан

2.Мошорински М.

3.Туцић Верица

 

 

-СТОЛАР-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
Економика и организација производње-5 степен(1к)

16.12.2020. у 13:30 часова усмени део испита

1.Ваван Ивана

2.Шаша Душан

3.Млађеновић Видојко

 

Машине за финалну обраду дрвета- 5 степен(1к)

16.12.2020. у 12:00 часова  усмени део испита

1.Млађеновић Видојко

2.Мудринић Драгана

3.Шаша Душан

 

Аутоматизација производње-5 степен(1к)

16.12.2020. у 13:00 часова усмени део испита

1.Млађеновић Видојко

2.Шаша Душан

3.Обрадовић Анђела

 

Технологија помоћних материјала-5 степен (1к)

17.12.2020. у 13:05 часова усмени део испита

1. Савић Зорана

2.Млађеновић Видојко

3. Матић Драган

                                      

Практична настава-столар (1к)

15.12.2020. у 11:30 часова  усмени део испита

                                                 ***Гагаринова 1***

 

1. Тот Стјепан

2. Мудринић Драгана

3. Шаша Душан

 

Практична настава-столар (2к)

14.12.2020. у 11:00 часова  усмени део испита

                                                 ***Гагаринова 1***

 

1.Тот Стјепан

2.Шаша Душан

3.Мудринић Драгана

 

Својства материјала (2к)

14.12.2020. у 10:30 часова усмени део испита

                                                 ***Гагаринова 1***

 

1.Матић Драган

2.Мудринић Драгана

3.Шаша Душан

 

Финална обрада дрвета (2к)

14.12.2020. у 11:30 часова  усмени део испита

                                                 ***Гагаринова 1***

 

1.Шаша Душан

2.Мудринић Драгана

3.Матић Драган

 

-ТАПЕТАР-

 

Технологија тапетарске производње (1к)

14.12.2020. у 12:00 часова усмени део испита

1. Матић Драган

2.Шаша Душан

3.Мудринић Драгана

 

 

                                                  

 

 

Нови Сад, 13.11.2020.год.                                                             Пом. Директора

                                                                                                             Ћаћић Горан

                                                                                                    Дамјановић Бранислав

 

 

 

Промена наставног дана

У уторак 03.11.2020 се ради по распореду од петка.

 

Директор

Пријава ванредних испита за децембарски рок

Пријава ванредних испита за децембарски рок биће од 2.-6. новембра.

Децембарски испитни рок траје од 7.-18. децембра.

ДЕТАЉИ ПРВОГ ПИЛОТИРАЊА

 

ДАТУМИ И ВРЕМЕНА ИСПИТА

КЉУЧНИ МОМЕНТИ ПРВОГ ПИЛОТИРАЊА

Ученици/кандидати долазе у школу у 8.15 часова све дане одржавања испита и треба да понесу на сваки испит који полажу лични документ  (ђачку књижицу са залепљеном сликом или личну карту).

 

ДАТУМИ ИСПИТА

 

28.10.2020. Среда   Тест из матерњег  језика: Српски језик и књижевност
29.10.2020. Четвртак    Тест из Математике
30.10.2020. Петак   Тест из стручних испита

САТНИЦА ПОЛАГАЊА ПИСАНИХ ИСПИТА

 

08:00 Почиње кратки информативни састанак председника Школске матурске комисије (ШМК) и дежурних наставника.

 

08:15 Председник ШМК отвара кесе са тестовима за тај дан и дели тестове дежурним наставницима.

 

08:30 Дежурни наставници одлазе у просторије у којима се полажу испити. Ученици улазе у исте просторије, према распореду објављеном на огласној табли школе. Дежурни наставници им предају тестове обележене одговарајућим шифрама.

 

09:00 Ученици почињу да читају и решавају тестове.

 

10:30 Завршетак полагања тестова. Ученици попуњавају и упитнике (за сваки испит одвојено). Дежурни наставници предају упаковане тестове председнику и секретару Школске матурске комисије.

 

 

ДАТУМИ ОЦЕЊИВАЊА ТЕСТОВА

 

2.11.2020. понедељак

3.11.2020. уторак

4.11.2020. среда

 

 

 

ДОЗВОЉЕНИ ПРИБОР

ШТА УЧЕНИЦИ СМЕЈУ ДА КОРИСТЕ ТОКОМ ПИСАНИХ ИСПИТА

 

ПРИБОР ДОЗВОЉЕН НА ИСПИТИМА ИЗ ОПШТЕОБРАЗОВНИХ ПРЕДМЕТА

 

Српски језик и књижевност: Хемијска оловка

 

Математика: Хемијска оловка, графитна оловка, гумица и резач, калкулатор са основним рачунским операцијама који није програмибилан, прибор за цртање

 

ПРИБОР ДОЗВОЉЕН НА СТРУЧНИМ ИСПИТИМА

 

Шумарски техничар: Хемијска оловка

Техничар штампе: Хемијска оловка

 

 

https://matura.edu.rs/

 

Распоред полагања ванредних испита – Геодезија и грађевинарство 2020

РАСПОРЕД  ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА ТЕКСТИЛСТВО  И  КОЖАРСТВО-ОКТОБАР 2020. године (Гагаринова 1)

ТЕКСТИЛСТВО  И  КОЖАРСТВО

 

РАСПОРЕД  ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА       ОКТОБАР 2020. године

 

ПОНЕДЕЉАК , 19.ОКТОБАР

 

ПРЕДМЕТ Година Број

кандидата

Време

полагања

Учионица  

 

КОМИСИЈА

 

 

Технологија одеће 4 1 16,30 210 Зубић Драгана
          Москаљ Радојка
          Јаковљевић Богданка
 
Биологија 3 1 11,00 302 Обућински А.
          Попара К. Маша
          Варга Бојана

 

 

 

 

 

УТОРАК , 20.ОКТОБАР

 

ПРЕДМЕТ Година Број

кандидата

Време

полагања

Учионица  

 

КОМИСИЈА

 

 

Дизајн одеће 3 1 12,00 312 Штрбац Бранка
  4 1     Трајковић Наташа
          Богуновић Ш. Наталија
 
Српски језик и књижевност-п 2,3 3 11,00 205 Белић Славица
          Марковић Душко
          Обућински Александар

 

 

ТЕКСТИЛСТВО  И  КОЖАРСТВО

 

 

РАСПОРЕД  ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА       ОКТОБАР 2020. године

 

СРЕДА, 21.ОКТОБАР

 

ПРЕДМЕТ Година Број

кандидата

Време

полагања

Учионица  

 

КОМИСИЈА

 

 

Конструкција и мод. одеће 3 1 12,30 211 Дедин Мирослава
  4 1 12,30 211 Килибарда Ј.
  4 1 12,30 211 Москаљ Радојка
 
Практична настава 3 1 11,00 радионица Килибарда Ј.
          Гњатовић Милана
          Кучак Драгана
 
Математика- писмени 3,4 3 11,30 204 Бикић Б. Милка
          Јаковљев Богданка
          Белић Славица

                                                                                                                     

 

ЧЕТВРТАК , 22.ОКТОБАР

 

ПРЕДМЕТ Година Број

кандидата

Време

полагања

Учионица  

 

КОМИСИЈА

 

 

Конструкција и мод. одеће 3 1 12,30 211 Дедин Мирослава
  4 1 12,30 211 Килибарда Ј.
  4 1 12,30 211 Москаљ Радојка
 
Практична настава 3 1 11,00 радионица Килибарда Ј.
          Гњатовић Милана
          Кучак Драгана
 
Логика са етиком 3 1 10,30 204 Крстић З. Злата
          Ђуршевац В.
          Аврамовић Ана
 
Физичко васпитање 2,3 4 11,30 Сала Бењак Федор
          Стоилковић Д.
          Топић Јасна

ТЕКСТИЛСТВО  И  КОЖАРСТВО

 

 

РАСПОРЕД  ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА       ОКТОБАР 2020.године

 

ПЕТАК, 23.ОКТОБАР

 

ПРЕДМЕТ Година Број

кандидата

Време

полагања

Учионица  

 

КОМИСИЈА

 

 

Математика- усмени 3,4 3 14,15 204 Бикић Б. Милка
          Јаковљев Богданка
          Белић Славица
 
Српски језик и књижевност-усмени 2,3 3 16,00 205 Белић Славица
          Марковић Душко
          Обућински А.
 
           
           
           
 
           
           
           

ОКТОБАРСКИ  ИСПИТНИ РОК  Шк. 2020/2021.год. Браће Рибникар

ВАНРЕДНИ ИСПИТИ

ОКТОБАРСКИ  ИСПИТНИ РОК  Шк. 2020/2021.год.

Браће Рибникар

ОПШТЕОБРАЗОВНИ ПРЕДМЕТИ

 

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ  (9 к)

19.10..2020. у  11:15     (Писмени део испита)

20.10.2020. у  13:10    (Усмени део испита)

   

1.Вукчевић М.

2.Тркуља З.

3.Поповић Ј.

МАТЕМАТИКА  (5 к)

20.10.2020.  у 10:40      (Писмени део испита)

21.10.2020. у 12:15      (Усмени део испита)

 

1. Надрљански К.

2.Петровић Т.

3. Загорац Д.

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК  (2 к)

21.10.2020.  у 14:30              (Писмени део испита)

23.10.2020.  у 12:30           (Усмени део испита)

1.Петровић С.

2.Марушевић Ј.

3.Ћирић В.

 

РУСКИ ЈЕЗИК   (1 к)

22.10.2020. у 10:35     (Писмени део испита)

По договору               (Усмени део испита)

 

1.Тегелтија-Д. В.

2.Кокић Ђ.

3.Марушевић Ј.

ИСТОРИЈА (3к)

22.10.2020. у 10:35 (Усмени део испита)

1. Пивнички И.

2. Радоњић Н.

3.Жегарац С.

СОЦИОЛОГИЈА   (1к)

19.10.2020.  у  10:00    (Усмени део испита)

1.Бубало-О.М.

2.Марић Н.

3.Зидаревић-К.З.

УСТАВ И ПРАВО ГРАЂАНА (1к)

19.10.2020. у 10:00      (Усмени део испита)

1. Марић Н.

2. Бубало Остовић М.

3. Зидаревић Крстић З.

ЛИКОВНА КУЛТУРА (1к)

20.10.2020.  у  9:30     (Усмени део испита)

1. Николић Б.

2.Савановић Белић Б.

3.Жуљевић С.

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ  (5к)

19.10.2020. у 09:15

1. Вајнбергер С.

2. Милошевић Н.

3.Радованов Ђ.

ХЕМИЈА  (4к)

19.10.2020. у 15:40      (Усмени део испита)

1. Стевановић М.

2.Савић З.

3.Попара Конаков М.

МУЗИЧКО  (1к)

23.10.2020.   у 12:00    (Усмени део испита)

 

1. Ковачевић А.

2. Милекић К.

3. Жегарац С.

БИОЛОГИЈА (1к)

21.10.2020.   у 14:10          (Усмени део испита)

 

1.Попара Конаков М.

2. Јованов Т.

3. Лер Ф.

ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ (2К)

23.10.2020.     у 12:10     (Усмени део испита)

1. Милекић К.

2. Жегарац С.

3. Оторанов Б.

ФИЗИКА  (2к)

19.10.2020. у 12:30     (Усмени део испита)

1. Лер Ф.

2.Топић Ј.

3.Лазар Д.

ВЕРСКА НАСТАВА  (5 к) 

22.10.2020. у 13:40             (Усмени део испита)          

1. Куриџа Ц.

2.Шипка С.

3. Милекић К.

ФИЛОЗОФИЈА (4к)

21.10.2020.  у  10:40        (Усмени део испита)                                           

1. Зидаревић К. З.

2.Бубало Остовић М.

3. Оторанов Б.

ЕСТЕТИКА (1к)

21.10.2020.  у  10:40     (Усмени део испита)

                                             

1. Зидаревић К.З.

2.Бубало Остовић М.

3. Оторанов Б.

 

 ГРАФИЧАРСТВО

ОКТОБАРСКИ РОК Шк.2020/2021. Године

 

 

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
ТЕХНОЛОГИЈА ГРАФИЧКОГ МАТЕРИЈА  (4 к)

26.10.2020. у 12:45                (Усмени део испита)

 

1.Ћаћић Г.

2.Танасин Д.

3.Димитрић К.

ОСНОВИ ГРАФИЧКЕ ТЕХНИКЕ  (1 к)

27.10.2020. у 11:10                   (Усмени део испита)

1.Танасин Д.

2.Ковачевић М.

3.Исаков Т.

ЕКОНОМИКА И ОРГАНИЗАЦИЈА ПРЕДУЗЕЋА(1к)                      29.10.2020.  у 10:40         (Усмени део испита) 1.Танасин Д.

2.Ваван И.

3.Димитрић К.

ОСНОВИ WEB ДИЗАЈНА  (2к)          

27.10.2020. у 13:45    (Усмени део испита)

1.Јаковљевић Д.

2.Ковачевић М.

3.Јурик Ж.

ОБЛИКОВАЊЕ ГРАФИЧКИХ ПРОИЗВОДА  (1к)

29.10.2020. у 10:00           (Усмени део испита)

1.Пјешчић Т.

2.Жуљевић С.

3.Савановић Б. Б.

ГРАФИЧКО ОБЛИКОВАЊЕ И ПИСМО  (1к)

26.10.2020.  у 09:15    (Усмени део испита)

1.Недељковић С.Д.

2.Вуковић В.

3. Пјешчић Т.

ТЕХНОЛОГИЈА ИЗРАДЕ ШТАМПАРСКЕ ФОРМЕ (2к)

26.10.2020.  у 12:30    (Усмени део испита)

1. Малиновић Н.

2.Јурик Ж.

3. Јаковљевић Д.

ТЕХНОЛОГИЈА ГРАФИЧКЕ ПРИПРЕМЕ (1К)

30.10.2020. У 10:35    (Усмени део испита)

1. Јурик Ж.

2. Пјешчић Т.

3.Исаков Т.

ПРАКТИЧНА НАСТАВА-ТЕХ.ГРАФ. ПРИПРЕМЕ (2К)

26.10.2020. У 14:30    ****кабинет граф. припреме

                                              Гагаринова 1.****

1.Чипе И.

2.Чубрило Д.

3.Патарић С.

ТЕХНОЛОГИЈА ОБРАЗОВНОГ ПРОФИЛА-ШТАМПА (2К)   

28.10.2020. У 14:55      (Усмени део испита)

1.Јурик Ж.

2.Ковачевић М.

3.Анђелић Б.

ПРАКТИЧНА НАСТАВА-ШТАМПА (1к)

28.10.2020. У 09:00

1. Четојевић О.

2.Фанчевић З.

3.Анђелић Б.

ТЕХНОЛОГИЈА ОБРАЗОВНОГ ПРОФИЛА-ФОТОГРАФ  (1К)  

29.10.2020. У 12:30       (Усмени део испита)

1. Јабланов Д.

2.Дрљача А.

3.Исаков Т.

ПРАКТИЧНА НАСТАВА-ФОТОГРАФ (1К)

29.10.2020. У 12:30

1.Дрљача А.

2.Јабланов Д.

3. Исаков Т.

 

ШУМАРСТВО И ОБРАДА ДРВЕТА

ОКТОБАРСКИ РОК Шк.2020/2021. Године

 

 

-ШУМАРСКИ ТЕХНИЧАР-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
ПЛАНИРАЊЕ И ГАЗДОВАЊЕ ШУМАМА (1К)

20.10.2020. У 11:00          (Усмени део испита)

1. Савић М.

2. Ковачевић А.

3. Дамјановић Б.

ШУМСКЕ КУЛТУРЕ И ПЛАНТАЖЕ (1К)

20.10.2020. У 11:15         (Усмени део испита)

1.Дамјановић Б.

2.Ковачевић А.

3.Савић М.

ЗАШТИТА ШУМА (1К)

20.10.2020. У 11:30          (Усмени део испита)

1. Ковачевић А.

2.Дамјановић Б.

3.Савић М.

ГЕОДЕЗИЈА (1К)

22.10.2020. У 12:00        (Усмени део испита)

1.Јанковић И.

2.Перовић Ђ.

3. Савић М.

АЛАТИ И МЕХАНИЗАЦИЈА У ШУМАРСТВУ (1К)

22.10.2020. У 12:30       (Усмени део испита)

1. Јанковић И.

2. Савић М.

3. Перовић Ђ.

ЛОВСТВГО (1К)

22.10.2020. У 12:45          (Усмени део испита)

1. Перовић Ђ.

2.Јанковић И.

3.Савић М.

МЕТЕОРОЛОГИЈА СА КЛИМАТИЗАЦИЈОМ (1К)

22.10.2020. У 13:00           (Усмени део испита)

1.Савић М.

2. Јанковић И.

3.Перовић Ђ.

ПЕДОЛОГИЈА СА ГЕОЛОГИЈОМ (1К)

22.10.2020. У 13:20            (Усмени део испита)

1. Перовић Ђ.

2. Савић М.

3.Јанковић И.

ШУМСКА БОТАНИКА (1К)

22.10.2020. У  13:45              (Усмени део испита)

1. Перовић Ђ.

2.Савић М.

3. Јанковић И.

ИСКОРИШЋАВАЊЕ ШУМА (3к)

21.10.2020. У 12:00           (Усмени део испита)

1. Ковачевић А.

2.Станковић Р.

3. Дамјановић Б.

ШУМСКЕ КОНСТРУКЦИЈЕ (1к)

19.10.2020. У 10:00               (Усмени део испита)

1. Јанковић И.

2. Ковачевић А.

3. Дамјановић Б.

УРЕЂЕЊЕ БУЈИЦА (1к)

19.10.2020. у 10:30           (Усмени део испита)

1. Дамјановић Б.

2. Јанковић И.

3. Ковачевић А.

 

-ТЕХНИЧАР ЗА ОБЛИКОВАЊЕ НАМЕШТАЈА И ЕНТЕРИЈЕРА-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
ХИДРОТЕРМИЧКА ОБРАДА ДРВЕТА (1К)

21.10.2020. у  13:00          (Усмени део испита)

1. Млађеновић В.

2. Обрадовић А.

3- Шаша Д.

ПЛАНИРАЊЕ И КОНТРОЛА ПРОИЗВОДЊЕ (1К)

21.10.2020. у 12:30          (Усмени део испита)

1. Млађеновић В.

2. Обрадовић А.

3- Шаша Д.

ИЗРАДА ПРОТОТИПОВА И МОДЕЛА (1К)

21.10.2020. У 12:00        (Усмени део испита)

1. Шаша Д.

2. Млађеновић В.

3.Обрадовић А.

ДРВНЕ КОНСТРУКЦИЈЕ (1к)

20.10.2020. у 11:30        (Усмени део испита)

1.Вујошевић К.З.

2. Малинић В.

3. Обрадовић А.

 

                                                                                    

 

– ТЕХНИЧАР ЗА ПЕЈЗАЖНУ АРХИТЕКТУРУ-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
ДЕКОРАТИВНА ДЕНДРОЛОГИЈА  (1К)

19.10.2020. у 11:00            (Усмени део испита)

1. Мошорински М.

2. Кораћ М.

3. Туцић В.

ОСНОВЕ АРАНЖИРАЊА БИЉНОГ МАТЕРИЈАЛА (1К)      (Усмени део испита)

19.10.2020. у 11:30

1. Туцић В.

2.Кораћ М.

3.Мошорински М.

ЗАШТИТА ЗЕЛЕНИХ ПОВРШИНА (1к)

19.10.2020. у 12:00        (Усмени део испита)

1. Кораћ М.

2. Мошорински М.

3. Туцић В.

ПРОЈЕКТОВАЊЕ ПАРКОВА И ОСНОВЕ ГРАЂЕВИНАРСТВА (1к)       

20.10.2020. у 12:30     (Усмени део испита)

1. Мошорински М.

2. Кораћ М.

3. Туцић В.

ПРАКТИЧНА НАСТАВА-ПЕЈЗАЖНА АРХИТЕКТУРА (1к)

20.10.2020. у 10:00

1. Иванишевић М.

2. Мошорински М.

3. Туцић В.

 

 

 

-СТОЛАР-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
РАЧУНАРСКА ГРАГИКА (1к)

20.10.2020. у 11:00          ****учионица  402****

1. Вујошевић К.З.

2. Малинић В.

3.Обрадовић А.

ПЛОЧАСТИ МАТЕРИЈАЛИ У СТОЛАРСТВУ(1к)

20.10.2020. у 12:00    (Усмени део испита)

 

1.Матић Д.

2.Млађеновић В.

3.Мудринић Д.

ОРГАНИЗАЦИЈА РАДА (1к)

19.10.2020. у 10:30   (Усмени део испита)

1. Шаша Д.

2.Обрадовић А.

3.Мудринић Д.

СТОЛАРСТВО (1К)

19.10.2020. у 09:00    (Усмени део испита)

 

1.Тот С.

2.Шаша Д.

3.Мудринић Д.

ФИНАЛНА ОБРАДА ДРВЕТА (1К)

19.10.2020. у 11:30    (Усмени део испита)

1. Мудринић Д.

2. Обрадовић А.

3.Шаша Д.

 

 

                                                  

 

 

Нови Сад, 6.10.2020.год.                                                             Пом. Директора

                                                                                                             Ћаћић Горан

                                                                                                    Дамјановић Бранислав

                                                                                                          

                     

 

 

 

 

 

Завршни испит у школској 2020/2021. години

Генерација ученика која се уписала школске 2018/2019. године прва ће полагати нове националне стандардизоване испите на крају средњег образовања. Они ученици који похађају средње стручне школе у трогодишњем трајању полагаће завршни испит у школској 2020/2021. години. Ученици који иду у четворогодишње средње школе – било гимназије, било стручне школе – полагаће државну матуру крајем школске 2021/2022. године.

Пре полагања било завршног испита, било матуре, ученици ће имати пробна тестирања, такозвана пилотирања. На овим пробама правих испита, полагаће тестове под истим условима и поштујући исте процедуре као на правим испитима. Једино ће избор задатака бити прилагођен обиму градива које су до тада савладали. То значи да приликом пилотирања ученици неће добијати задатке из наставних јединица са којима се у редовној настави још увек нису срели.

Завршни испит биће пилотиран једном, а матура два пута.

 

Не спроводе све средње школе прво пилотирање државне матуре, већ она петина школа коју је изабрало Министарство просвете, науке и технолошког развоја. Ни сви ученици тих изабраних школа не учествују у пилотирању.

Прво пилотирање ће се спровести на одабраном узорку школа, ученика и задатака. Узорак обухвата око 100 школа и 5000 ученика.

Списак пилот-школа погледајте овде.

Календар пилотирања

Октобар 2020. године: пилотирање завршног испита и прво пилотирање опште, уметничке и стручне матуре

Сви ученици који учествују у пилотирању започињу III разред у јесен 2020. године.

Избор школа које је одредило Министарство просвете, науке и технолошког развоја обухвата разноврсне образовне профиле из трогодишњих, односно четворогодишњих програма средњег стручног образовања и васпитања. Узорак садржи и известан број гимназија и средњих уметничких школа.

Због ванредних околности изазваних пандемијом ковида 19, у првом пилотирању проверавамо првенствено квалитет радних задатака. Оригинални план је био да проверимо и све процедуре дефинисане правним актима (законима, правилницима и упутствима), али то у овим неизвесним околностима није могуће.

У склопу пилотирања, они ученици трогодишњих програма који учествују у пилотирању (не комплетна одељења) треба да извршавају стандардизоване практичне задатке у школама (у радионицама) и код послодаваца, у сарадњи са школским управама и послодавцима. За сада је отворено питање у којој мери ће бити могуће обезбедити услове за ове провере. Ученици четворогодишњих школа полажу тестове из општеобразовних предмета.

После пилотирања, следе детаљне анализе резултата. Налази треба да буду достављени школама, а затим и објављени пре краја новембра. На основу њих, уследиће побољшања где буде потребно. Планом је предвиђено да се школама пружи подршка на том пољу.

Мај 2021. године: друго пилотирање опште, уметничке и стручне матуре

Друго пилотирање обухвата све гимназије, средње уметничке школе и четворогодишње програме средњег стручног образовања и васпитања.

Ако до тада пандемија ковида 19 буде дозволила редовно одвијање наставе у школама, пилотираћемо и процедуре и квалитет задатака. Из општеобразовних предмета полагаће се тест. За стручне предмете ће бити симулиран стручни испит. А за све уметничке наставне предмете пилотираће се практични део испита.

Пилотирање ће обухватити све ученике четворогодишњих средњих школа који тада буду похађали III разред. Некима од њих ће то бити већ друго искуство пилотирања, после јесењег.

Март 2022. године: пробна матура за школску 2021/2022. годину

Проба матуре обухвата све гимназије, средње уметничке школе и четворогодишње програме средњег стручног образовања и васпитања.

Испробавамо све аспекте спровођења матуре: инфраструктуру, процедуре, задатке и оцењивање.
Општеобразовни предмети обухватају тест. Стручни предмети се испробавају кроз пробни стручни испит. Уметнички наставни предмети подразумевају пробу практичног дела сваког матичног предмета.

Проба матуре обухвата све четворогодишње средње школе, односно ученике IV разреда у њима.

ДРЖАВНА

 

https://matura.edu.rs

Библиотека Хосе Марти је добила драгоцен поклон

Милошћу председнице Друштва српско-кубанског пријатељства, Зорице Добријевић Дабић, библиотека Хосе Марти је данас добила драгоцен поклон, књигу  „Obični stihovi i druge pesme“ коју је написао Хосе Марти а превео са шпанско Љубомир Ристановић. 

Хосе Марти је живео од 1853.а  погинуо је у борби 19.05.1895. онако како је својим стиховима и предвидео, у окршају, у одбрни земље и  „..лицем окренутим сунцу..“ Није дочекао независност Кубе за коју је живот дао.
 
„Искрен сам човек, рођен тамо
где расту палме модролисте, 
и пред смрт своју хоћу само
да проспем песме из душе чисте“.
 

Захвални

 

Пријава ванредних испита за Oктобарски рок

Пријава ванредних испита за Oктобарски рок биће од 14.-18. септембра.

Октобарски рок траје од 19.-30. октобра.

Реконструисана је фискултурна сала наше школе

             Средствима Владе Аутономне Покрајине Војводине, реконструисана је фискултурна сала наше школе у улици Браће Рибникар 40. Средства су обезбеђена пријавом на конкурс који је расписао Покрајински секретаријат за спорт и омладину.

Садашњи изглед фискултурне сале обезбеђује одличне услове за извођење наставе физичког васпитања. У времену у коме живимо, од изузетног је значаја да се обезбеде адекватни услови за развој физичке културе и спорта код младих.

            У име младих људи, наших ученика, али и њихових родитеља и свих запослених у нашој школи, желимo да се захвалимo Покрајинском секретаријату за спорт и омладину на челу са нашим прослављеним одбојкашем Владимиром Батезом.

 

[ngg src=“galleries“ ids=“172″ display=“basic_thumbnail“ override_thumbnail_settings=“1″ thumbnail_crop=“1″] 

ПРИЈЕМ ЂАКА 31.08.2020.

ПРИЈЕМ ЂАКА 31.08.2020.

БРАЋЕ РИБНИКАР 40
ШУМАРСТВО И ОБРАДА ДРВЕТА: 8:00
ХЕМИЈА, НЕМЕТАЛИ И ГРАФИЧАРСТВО: 9:00

ГАГАРИНОВА 1
ГЕОДЕЗИЈА И ГРАЂЕВИНАРСТВО: 10:00
ТЕКСТИЛСТВО И КОЖАРСТВО: 11:00

Oбразовно-васпитнi рад од 1. септембра 2020.године

На предлог Министарства просвете, ради доношења одлуке о адекватном начину организације и реализације образовно-васпитног рада од 1. септембра 2020.године, у условима  епидемиолошке ситуације, за полазну основу узето је мишљење родитеља. Кратким упитником анкетирано је укупно 1516 родитеља од којих се већина тј. 80,34% определила за комбиновану наставу (делимично на даљину, делимично у школи), 15,04%  за наставу на даљину, док се 4,62% родитеља није изјаснило. 

Мишљење родитеља нам је потребно и  важно па им се због тога овим путем, захваљујемо на учешћу и помоћи.
О детаљима комбинованог модела наставе ускоро ћемо вас обавестити подробније.

ТЕКСТИЛ- МАТУСКИ ИСПИТ АВГУСТ 2020.

ТЕКСТИЛ- МАТУСКИ ИСПИТ АВГУСТ 2020.

 

  1. АВГУСТ 2020. У 9 ЧАСОВА- ПИСМЕНИ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

ДЕЖУРНИ НАСТАВНИК: Топић Јасна

ПРЕГЛЕТА: Сања Бјелић

 

25.АВГУСТ 2020. У 10 ЧАСОВА- ТЕСТ ЗНАЊА

ДЕЖУРНИ НАТСВНИК: Радованов Ђорђе

КОМИСИЈА ЗА ПРЕГЛЕДАЊЕ: Зубић Драгана

                                                Штрбац Бранка

                                                Тодорић Дејана

26.АВГУСТ 2020. У 8 ЧАСОВА – КОМПЕТЕНЦИЈА А

КОМИСИЈА: Трајковић Наташа

                        Зубић Драгана / Јадранка Килибарда

                        Социјални партнер

 

27.АВГУСТ 2020. У 8 ЧАСОВА – КОМПЕТЕНЦИЈА Б

КОМИСИЈА: Бовђиш Ана

                        Милана Гњатовић

                        Социјални партнер

 

  1. АВГУСТ- ПРИЈЕМ ПРВАКА

К11 Марковић Душко / Килибарда Јадранка

Т12 Соња Жегарац /  Дејана Тодорић

Т13 Тања Ђаковић / Зубић Драгана

ВАНРЕДНИ ИСПИТИ АВГУСТОВСКИ  ИСПИТНИ РОК  Шк. 2019/2020.год. Браће Рибникар

ВАНРЕДНИ ИСПИТИ

АВГУСТОВСКИ  ИСПИТНИ РОК  Шк. 2019/2020.год.

Браће Рибникар

ОПШТЕОБРАЗОВНИ ПРЕДМЕТИ

 

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ  (4 к)

18.08.2020. у  12:00     (Писмени део испита)

19.08.2020. у  09:00    (Усмени део испита)

   

1.Средојевић Р.

2.Вукчевић М.

3.Тркуља З.

МАТЕМАТИКА  (4 к)

17.08.2020  у 11:00      (Писмени део испита)

18.08.2020. у 09:00      (Усмени део испита)

 

1. Анђелић М.

2.Петровић Т.

3.Лончар Ј.

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК  (4 к)

19.08.2020  у 12:00              (Писмени део испита)

20.08.2020. по договору     (Усмени део испита)

1.Марушевић Ј.

2.Ћирић В.

3.Петровић С.

 

РУСКИ ЈЕЗИК   (1 к)

19.08.2020. у 12:00     (Писмени део испита)

По договору               (Усмени део испита)

 

1.Тегелтија-Д. В.

2.Ћирић В.

3.Марушевић Ј.

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ  (2к)

19.08.2020. у 12:00

1.Радованов Ђ.

2.Вајнбергер С.

3.Милошевић Н.

ФИЛОЗОФИЈА  (1к)

20.08.2020.   у 11:30

 

1.Зидаревић-К.З.

2.Бубало-О.М.

3.Марић Н.

ЛОГИКА СА ЕТИКОМ (1к)

20.08.2020.   у 11:30

 

1.Зидаревић-К.З.

2.Бубало-О.М.

3.Марић Н.

СОЦИОЛОГИЈА   (2к)

26.08.2020.  у 11;00

1.Бубало-О.М.

2.Марић Н.

3.Зидаревић-К.З.

ИСТОРИЈА  ( изборни)  (1к)

17.08.2020. у 12:00

1. Радоњић Н.

2.Пивнички И.

3.Милекић К.

ХЕМИЈА  (1 к) 

17.08.2020. у 11:00                        

1. Савић З.

2.Стевановић М.

3.Лер Ф.

ФИЗИКА (1к)

17.08.2020.  у  11:30                                                  

1. Лер Ф.

2.Топић Ј.

3.Лазар Д.

ОСНОВЕ ЕЛЕКТРОТЕХНИКЕ СА ЕЛЕКТРОНИКОМ (1к)

17.08.2020.  у  11:30    

                                             

1. Лер Ф.

2.Топић Ј.

3.Лазар Д.

ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ  (1 к)

20.08.2020. у 09:00

1. Коџо С.

2.Милекић К.

3.Оторанов Б.

ВЕРСКА НАСТАВА   (4к)

20.08.2020. у 09:00

1.Цвијановић Ђ.

2.Куриџа С.

3.Коџо С.

 

 ГРАФИЧАРСТВО

АВГУСТОВСКИ РОК Шк.2019/2020. Године

 

 

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
ТЕХНОЛОГИЈА ОБРАЗОВНОГ ПРОФИЛА -ФОТОГРАФ  (1 к)

25.08.2020. у 09:00                *ФОТОЛАБОРАТОРИЈА

 

1.Јабланов Д.

2.Дрљача А.

3.Исаков Т.

ПРАКТИЧНА НАСТАВА-ФОТОГРАФ  (1 к)

25.08.2020. у 09:00                  *ФОТОЛАБОРАТОРИЈА

1.Јабланов Д.

2.Дрљача А.

3.Исаков Т.

ЕКОНОМИКА И ОРГАНИЗАЦИЈА ПРОИЗВОДЊЕ

(1к)                      21.08.2020.  у 09:30

1.Танасин Д.

2.Ваван И.

3.Димитрић К.

ТЕХНОЛОГИЈА ОБРАЗОВНОГ ПРОФИЛА-ШТАМПА  (1к)           21.08.2020. у 11:00 1.Јурик Ж.

2.Ковачевић М.

3.малиновић Н.

ПРАКТИЧНА НАСТАВА – ШТАМПА  (1к)

20.08.2020. у 09:00        Гагаринова ,  радионице****           

1.Четојевић О.

2.Фанчевић З.

3.Анђелић Б.

ОСНОВИ ГРАФИЧКЕ ТЕХНИКЕ  (1к)

21.08.2020.  у 09:00

1.Танасин Д.

2.Ковачевић  М.

3. Димитрић К.

 

 

ШУМАРСТВО И ОБРАДА ДРВЕТА

АВГУСТВСКИ РОК Шк.2019/2020. Године

 

 

-ШУМАРСКИ ТЕХНИЧАР-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
АЛАТИ И МЕХАНИЗАЦИЈА У ШУМАРСТВУ  (1к)

25.08..2020. у 11:00 

1.Јанковић И.

2.Ковачевић А.

3.Савић М.

ИСКОРИШЋАВАЊЕ ШУМА  (1к)

26.08.2020.  у 11:00

1.Ковачевић А.

2.Савић М.

3.Јанковић И.

АНАТОМИЈА И СВОЈСТВА ДРВЕТА  (1к)

24.08.2020. у 11:00

1.Јанковић И.

2.Савић М.

3.Ковачевић А.

ДЕНДРОЛОГИЈА СА ФИТОЦЕНТОЛОГИЈОМ (1к)

24.08.2020. у  10:30

1.Савић М.

2.Ковачевић А.

3.Перовић Ђ.

УРЕЂЕЊЕ БУЈИЦА (1к)

25.08.2020. у 09:00

1.Станковић Р.

2.Јанковић И.

3.Перовић Ђ.

ШУМСКЕ КОМУНИКАЦИЈЕ (1к)

24.08.2020. У 10:00

1.Јанковић И.

2.Ковачевић А.

3.Савић М.

ЗАШТИТА ШУМА (2к)

25.08.2020. У 09:30

1.Ковачевић А.

2.Савић М.

3.Перовић Ђ.

ДЕНДРОМЕТРИЈА (1к)

26.08.2020. у 10:00

1.Ковачевић А.

2.Савић М.

3.Јанковић И.

ЛОВСТВО (1к)

26.08.2020. у 10:30

1.Перовић Ђ.

2.Ковачевић А.

3.Савић М.

ПРОИЗВОДЊА САДНОГ МАТЕРИЈАЛА (1к)

25.08.2020. у 10:30

1.Ковачевић А.

2.Савић М.

3.Јанковић И.

ГАЈЕЊЕ ШУМА  (1к)

25.08.2020. у 10:00

1.Савић М.

2.Јанковић И.

3.Ковачевић А.

 

-ТЕХНИЧАР ЗА ОБЛИКОВАЊЕ НАМЕШТАЈА И ЕНТЕРИЈЕРА-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
ОБЛИКОВАЊЕ НАМЕШТАЈА И ЕНТЕРИЈЕРА   (3 к)

24.08.2020. у 11:00

1.Малинић В.

2.Обрадовић А.

3.Млађеновић В.

ПЛАНИРАЊЕ И КОНТРОЛА ПРОИЗВОДЊЕ  (1к)

24.08.2020. у 10:00

1.Млађеновић В.

2.Обрадовић А.

3.Матић Д.

 

                                                                                    

– ТЕХНИЧАР ЗА ПЕЈЗАЖНУ АРХИТЕКТУРУ-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
ПЕДОЛОГИЈА СА ГЕОЛОГИЈОМ  (1к)

24.08 .2020. у 12:00

1.Туцић В.

2.Кораћ М.

3.Мошорински М.

МЕТЕОРОЛОГИЈА СА КЛИМАТОЛОГИЈОМ

(1к)

24.08.2020. у 11:30

1.Кораћ М.

2.Мошорински М.

3.Станковић Р.

ТЕХНОЛОГИЈА ЦВЕЋАРСКЕ ПРОИЗВОДЊЕ

(1к)

24.08.2020. у 10:30

1.Кораћ М.

2.Мошорински М.

3.Туцић В.

НАЦРТНА ГЕОМЕТРИЈА (1к)

25.08.2020. у 10:00

 

1.Туцић В.

2.Мошорински М.

3.Кораћ М.

РАСАДНИЧАРСТВО (1к)

24.08.2020. у 10:00

1.Станковић Р.

2.Кораћ М.

3.Мошорински М.

 

-СТОЛАР-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
СВОЈСТВА МАТЕРИЈАЛА  (1к)

24.08 .2020. у 11:00

1.Матић Д.

2.Шаша Д.

3.Мудринић Д.

ФИНАЛАНА ОБРАДА ДРВЕТА

24.08.2020. у 11:30

1.Шаша Д.

2.Матић Д.

3.Мудринић Д.

СТОЛАРСТВО

24.08.2020. у 09:30

1.Тот С.

2.Шаша Д.

3.Мудринић Д.

                                     

 

Нови Сад, 30.06.2020.год.                                                             Пом. Директора

                                                                                                             Ћаћић Горан

                                                                                                    Дамјановић Бранислав

                                                                                                          

                     

 

МАТУРСКИ ИСПИТ

 

Техничар за обликовање намештаја и ентеријера

 

 

 

 

ЗАДАТАК А      25.08.2020. У 09:00

 

КОМИСИЈА: 1.Малинић В.

                          2.Обрадовић А.

                          3.Социјални партнер

 

 

ЗАДАТАК Б      26.08.2020. У 09:00

 

КОМИСИЈА: 1.Млађеновић В.

                          2.Обрадовић А.

                          3.Социјални партнер

РЕДОВНИ И ВАНРЕДНИ МАТУРСКИ ИСПИТИ (Хемија, неметали и графичарство) АВГУСТОВСКИ РОК 2020.

РЕДОВНИ И ВАНРЕДНИ МАТУРСКИ ИСПИТИ

(Хемија, неметали и графичарство)

АВГУСТОВСКИ РОК 2020.

 

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ:

Писмени испит 24.08.2020 (понедељак) учионица 204 у 9.00.

Комисија за преглед радова: Средојевић Р.,Вукчевић М.,Тркуља З.

Дежурни професор: Тасић Д.

 

МАТУРСКИ ИСПИТ ЗА ПРОВЕРУ СТРУЧНО-ТЕОРИЈСКИХ ЗНАЊА:

Техничар за графичку припрему:

25.08.2020. (уторак) учионица 303 у 10.00.

Техничар за обликовање графичких производа:

25.08.2020. (уторак) учионица 303 у 10.00.

Дежурни професор: Вајнбергер-Михелчић С.

Комисија за преглед тестова (ТГП): Ковачевић М, Пјешчић Т, Чубрило Д

Комисија за преглед тестова (ТОГП): Жуљевић С, Савановић-Белић Б, Малиновић Н

 

МАТУРСКИ ИСПИТ – ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТ:

Фотограф и техничар штампе

Технологија графичког материјала 25.08.2020 (уторак) уч. 304 у 10.00.

Комисија: Ћаћић Г, Танасин Д, Димитрић К

РЕДОВНИ И ВАНРЕДНИ МАТУРСКИ ИСПИТИ (Хемија, неметали и графичарство)

РЕДОВНИ И ВАНРЕДНИ МАТУРСКИ ИСПИТИ

(Хемија, неметали и графичарство)

АВГУСТОВСКИ РОК 2020.

 

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ:

Писмени испит 24.08.2020 (понедељак) учионица 204 у 9.00.

Комисија за преглед радова: Средојевић Р.,Вукчевић М.,Тркуља З.

Дежурни професор: Тасић Д.

 

МАТУРСКИ ИСПИТ ЗА ПРОВЕРУ СТРУЧНО-ТЕОРИЈСКИХ ЗНАЊА:

Техничар за графичку припрему:

25.08.2020. (уторак) учионица 303 у 10.00.

Техничар за обликовање графичких производа:

25.08.2020. (уторак) учионица 303 у 10.00.

Дежурни професор: Вајнбергер-Михелчић С.

Комисија за преглед тестова (ТГП): Ковачевић М, Пјешчић Т, Чубрило Д

Комисија за преглед тестова (ТОГП): Жуљевић С, Савановић-Белић Б, Малиновић Н

 

МАТУРСКИ ИСПИТ – ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТ:

Фотограф:

Технологија графичког материјала 25.08.2020 (уторак) уч. 304 у 10.00.

Комисија: Ћаћић Г, Танасин Д, Димитрић К

МАТУРСКИ ПРАКТИЧНИ РАД:

Техничар за графичку припрему: 26.08.2020. Радионица графичке припреме (Гагаринова) у 9.00. Комисија: Ковачевић М, Чубрило Д, Чипе И

Техн.за обликовање гр. производа: 26.08.2020. Радионица за граф.обликовање (Гагаринова) у 9.00. Комисија: Пјешчић Т, Жуљевић С, Малиновић Н.

Фотограф: 26.08.2020. Фотолабораторија (Бр. Рибникара) у 9.00. Комисија: Јабланов Д, Дрљача А, Исаков Т

АВГУСТОВСКИ РОК 2020.

 

СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ:

Писмени испит 24.08.2020 (понедељак) учионица 204 у 9.00.

Комисија за преглед радова: Средојевић Р.,Вукчевић М.,Тркуља З.

Дежурни професор: Тасић Д.

 

МАТУРСКИ ИСПИТ ЗА ПРОВЕРУ СТРУЧНО-ТЕОРИЈСКИХ ЗНАЊА:

Техничар за графичку припрему:

25.08.2020. (уторак) учионица 303 у 10.00.

Техничар за обликовање графичких производа:

25.08.2020. (уторак) учионица 303 у 10.00.

Дежурни професор: Вајнбергер-Михелчић С.

Комисија за преглед тестова (ТГП): Ковачевић М, Пјешчић Т, Чубрило Д

Комисија за преглед тестова (ТОГП): Жуљевић С, Савановић-Белић Б, Малиновић Н

 

МАТУРСКИ ИСПИТ – ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТ:

Фотограф:

Технологија графичког материјала 25.08.2020 (уторак) уч. 304 у 10.00.

Комисија: Ћаћић Г, Танасин Д, Димитрић К

МАТУРСКИ ПРАКТИЧНИ РАД:

Техничар за графичку припрему: 26.08.2020. Радионица графичке припреме (Гагаринова) у 9.00. Комисија: Ковачевић М, Чубрило Д, Чипе И

Техн.за обликовање гр. производа: 26.08.2020. Радионица за граф.обликовање (Гагаринова) у 9.00. Комисија: Пјешчић Т, Жуљевић С, Малиновић Н.

Фотограф: 26.08.2020. Фотолабораторија (Бр. Рибникара) у 9.00. Комисија: Јабланов Д, Дрљача А, Исаков Т

 

ОСНОВИ ЕЛЕКТРОТЕХНИКЕ И ЕЛЕКТРОНИКЕ
17.08.2020. У 11,30
Комисија: Лер Ф., Топић Ј.,Лазар Д.
УМЕТНОСТ И ВИЗУЕЛНО ОПАЖАЊЕ
21.08.2020. У 9,00
Комисија: Савановић-Белић Б.,Жуљевић С.,Недељковић-Серафин Д

Поправни и разредни испити  АВГУСТ 2020. – Гагаринова 1

Поправни/ разредни/ ванредни испити

АВГУСТ 2020.

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
СРПСКИ ЈЕЗИК – писмени

17.08. у 10,00 у  уч.104

 

-Белић Славица- разредни Х41

-Поповић Јелена- разредни Т15

-Марковић Душко

СРПСКИ ЈЕЗИК – усмени

18.08. у 9,00

-Белић Славица

-Поповић Јелена

– Марковић Душко

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК- писмени

18.08. у 10,00  у  уч.102

 

-Пивнички Дубравка- разредни Х41

-Чорда Ратка- разредни Т12

-Аврамовић Ана- ванредни 4/4, разредни Т15

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК- усмени

19.08. у 9,00

-Пивнички Дубравка

-Чорда Ратка

-Аврамовић Ана

ФИЛОЗОФИЈА

17.08. у 9,30  уч.105

-Зидаревић Злата -разредни Х41

-Бубало О.Мирјана

-Марић Нада

МАТЕМАТИКА- писмени

19.08. у 10,00  у  уч. 105 и 104

 

-Јаковљев Богданка  -поправни Т13 / Гт21, разредни Т12

-Јовановић Ката  – разредни Т15 /T15 /Г11 поправни Н31

-Драгојловић Светлана –поправни Х11

-Вујанић Светлана –поправни Т32

-Ковачевић Мелинда- поправни О31 / Х41

-Бикић Б.Милка – ванредни 4/4, поправни Т25 и Т22

МАТЕМАТИКА- усмени

20.08. у 10,00

-Јаковљев Богданка 

-Јовановић Ката 

-Драгојловић Светлана

-Вујанић Светлана

-Ковачевић Мелинда

-Бикић Б.Милка

ФИЗИКА

19.08. у 9,00  у уч.302 

-Топић Јасна- разредни Т12, поправни Х11

-Лазар Дејана- разредни Т15

-Бугарски Анита

РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКА

18.08.  у 9,00  у уч .309

-Анђелковић Зорица, поправни Г11

-Анђелић Мирјана- разредни Т15

-Љиљана Јовичин Благојевић- разредни Т12

ГЕОГРАФИЈА

18.08 у 8,30, у уч.103

-Марић Јованка- поправни Т12 и Т13, разредни Т15

-Алајица Данијела

– Наталија Богуновић

БИОЛОГИЈА

21.08. У 8,00 у уч.105

 – Маша Попара Конаков- разредни Т12

– Александра Обућински

– Борислав Николић

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

20.08. у 10,00

-Стоилковић Даница- разредни Т15 /  Т12

– Видић Свето

– Ђорђе Радованов

ХЕМИЈА

19.08. у 10,00 у уч. 302

-Обућински Александра- разредни Т15

-Савић Зорана

-Бугарски Анита

ИСТОРИЈА

21.08. у 10,00 у уч.105

-Јовичић Горан- разредни Т15

-Ковачевић Данијела

-Весна Милановић

НЕМАЧКИ ЈЕЗИК- писмени

19.08. у 11,00 у уч. 102

-Кокић Ђурђина- разредни Т15

-Чорда Ратка

-Сања Керезовић

НЕМАЧКИ ЈЕЗИК- усмени

20.08. у 11,00 у уч. 102

-Кокић Ђурђина

-Чорда Ратка

-Сања Керезовић

ЛОГИКА СА ЕТИКОМ

17.08. у 9,00 у уч.104

– Зидаревић Злата- ванредни 4/4

– Марић Нада

– Топић Јасна

ПРЕДУЗЕТНИШТВО

18.08. у 10,00 у уч.104

– Димитрић Ксенија- ванредни 4/4

– Ваван Ивана

– Лазар Дејана

КОНСТРУКЦИЈА И МОДЕЛОВАЊЕ ОДЕЋЕ

18.08. У 9,00 у  уч.210

-Дедин Мирослава -ванредни1/4 и 4/4 поправни Т22

 -Сузана   Микач- поправни Т25

– Москаљ Радојка- разредни Т12

-Килибарда Јадранка- поправни Т32, разредни Т15

ТЕНХОЛОГИЈА ОДЕЋЕ

19.08. У 9,30  у уч. 211

– Зубић Драгана- ванредни 4/4 и 1/4,  разредни Т25

-Тодорић Дејана- поправни/ разредниТ15

– Москаљ Радојка

ТЕКСТИЛНИ МАТЕРИЈАЛИ

18.08. У 10,30    уч.211

-Тодорић Дејана- ванредни 1/4  поправни/разредни Т15

– Зубић Драгана

– Москаљ Радојка

ДИЗАЈН ОДЕЋЕ

18.08. у 8,00 у уч. 313

– Наташа Трајковић- ванредни 4/4

– Бранка Штрбац

– Душица А.Фелбапов

ПРАКТИЧНА НАСТАВА- ТЕКСТИЛСТВО

20.08. у 8,00 у текстилној радионици

-Весна Вајнбергер- разредни Т15, и Т12

-Милана Гњатовић- ванредни 1/4

– Ана Бовђиш

КАТАСТАР

18.08. у 8,00 у уч. 007

– Квочка Мирослав-ванредни 4/4

– Видић Немања

– Филиповић Јелена

ГЕОДЕЗИЈА

18.08. у 10,00

– Видић Немања-ванредни 3/4

– Филиповић Јелена-ванредни 4/4

– Квочка Мирослав

ГЕОДЕТСКА МЕРЕЊА- писмени

19.08. у 9,00 у уч.007

– Видић Немања  -ванредни 3/4

– Филиповић Јелена

– Иванишевић Дејан

ГЕОДЕТСКА МЕРЕЊА- усмени

20.08. у 9,00

– Видић Немања

– Филиповић Јелена

– Иванишевић Дејан

ЧИТАЊЕ ПРОЈЕКАТА

20.08. у 11,00   у уч.104

-Пешка Ана- ванредни 5/5

-Стоилковић Варга Бојана

-Иванишевић Дејан

Видео туторијали за коришћење свих бесплатних апликација

На иницијативу Мајкрософта, Партнер Mајкрософта је припремио веб сајт https://www.e-nastava.rs/ са упутствима и видео туторијалима за коришћење свих бесплатних апликација које је Мајкрософт ставио на трајно располагање у сврху образовања. Ради се о апликацијама из пакета Office 365, доступним у онлајн режиму рада, а чији је саставни део и апликација Теамс – прилагођена за одржавање наставе на даљину и организацију управљања школом.

 
На поменутом веб сајту се налази Детаљан водич како у потпунсти организовати рад школе уз помоћ Мајкрософт алата где је корак по корак објашњено како у целости пребацити руковођење школом у виртуелно окружење. Водич је урађен на основу дугогодишњег искуства Техничке школе из Ужица која успешно примењује онлине модел и у настави и у управљању школом.

 

У петак 10.07.2020. године Мајкрософт ће организовати он-лине представљање Водича од стране директора Драгана Туцаковића и помоћнице директора Јелене Павловић из Техничке школе из Ужица. Причаће из личног искуства о предностима он лине управљања школом, начинима виртуелне сарадње комплетног колектива, као и о настави на даљину коју су у потпуности реализовали за време трајања пандемије. Сатница одржавања вебинара и линк за приступ ће бити постављени на сајту https://www.e-nastava.rs/

 

Срдачан поздрав

У П И С 2020

Упис се реализује на адреси Гагаринова 1 

Подсећамо вас да се упис ученика у средњу школу организује у складу са мерама које су прописане од стране кризних штабова надлежних за територију којој припада ваша школа.

Такође напомињемо, да се због мера прописаних установама примарне медицинске заштите-домовима здравља, омогући упис ученицима који нису прибавили лекарско уверење за образовни профил у који су распоређени, уз обавезу да га прибаве када се за то стекну услови.

Ученици који су желели да се упишу у средњу школу преко налога Канцеларије за е-управу, а то нису успели јер немају лекарско уверење, упис треба да обаве директно у школи.      

Унапред вам се захваљујемо на свим напорима које ћете уложити да ова активност протекне уз најбољу могућу организацију и мере заштите од ширења епидемије.

Срдачно

ВАНРЕДНИ И МАТУРСКИ ИСПИТИ АВГУСТОВСКИ  ИСПИТНИ РОК  Шк. 2019/2020.год. Браће Рибникар

ВАНРЕДНИ ИСПИТИ

АВГУСТОВСКИ  ИСПИТНИ РОК  Шк. 2019/2020.год.

Браће Рибникар

ОПШТЕОБРАЗОВНИ ПРЕДМЕТИ

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ  (4 к)

18.08.2020. у  12:00     (Писмени део испита)

19.08.2020. у  09:00    (Усмени део испита)

   

1.Средојевић Р.

2.Вукчевић М.

3.Тркуља З.

МАТЕМАТИКА  (4 к)

17.08.2020  у 11:00      (Писмени део испита)

18.08.2020. у 09:00      (Усмени део испита)

 

1. Анђелић М.

2.Петровић Т.

3.Лончар Ј.

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК  (4 к)

19.08.2020  у 12:00              (Писмени део испита)

20.08.2020. по договору     (Усмени део испита)

1.Марушевић Ј.

2.Ћирић В.

3.Петровић С.

 

РУСКИ ЈЕЗИК   (1 к)

19.08.2020. у 12:00     (Писмени део испита)

По договору               (Усмени део испита)

 

1.Тегелтија-Д. В.

2.Ћирић В.

3.Марушевић Ј.

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ  (2к)

19.08.2020. у 12:00

1.Радованов Ђ.

2.Вајнбергер С.

3.Милошевић Н.

Логика са етиком  20.08.2020. u 11,30

ФИЛОЗОФИЈА  (1к)

20.08.2020.   у 11:30

1.Зидаревић-К.З.

2.Бубало-О.М.

3.Марић Н.

СОЦИОЛОГИЈА   (2к)

20.08.2020.  у  11:00   

1.Бубало-О.М.

2.Марић Н.

3.Зидаревић-К.З.

ИСТОРИЈА  ( изборни)  (1к)

17.08.2020. у 12:00

1. Радоњић Н.

2.Пивнички И.

3.Милекић К.

ХЕМИЈА  (1 к) 

17.08.2020. у 11:00                        

1. Савић З.

2.Стевановић М.

3.Лер Ф.

 

 

ФИЗИКА  (1к)

17.08.2020.  у  11:30                                                   

1. Лер Ф.

2.Топић Ј.

3.Лазар Д.

ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ  (1 к)

20.08.2020. у 09:00

1. Коџо С.

2.Милекић К.

3.Оторанов Б.

ВЕРСКА НАСТАВА   (4к)

20.08.2020. у 09:00

1.Цвијановић Ђ.

2.Куриџа С.

3.Коџо С.

 

 ГРАФИЧАРСТВО

АВГУСТОВСКИ РОК Шк.2019/2020. Године

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
ТЕХНОЛОГИЈА ОБРАЗОВНОГ ПРОФИЛА -ФОТОГРАФ  (1 к)

25.08.2020. у 09:00                *ФОТОЛАБОРАТОРИЈА

 

1.Јабланов Д.

2.Дрљача А.

3.Исаков Т.

ПРАКТИЧНА НАСТАВА-ФОТОГРАФ  (1 к)

25.08.2020. у 09:00                  *ФОТОЛАБОРАТОРИЈА

1.Јабланов Д.

2.Дрљача А.

3.Исаков Т.

ЕКОНОМИКА И ОРГАНИЗАЦИЈА ПРОИЗВОДЊЕ

(1к)                      24.08.2020.  у 09:30

1.Танасин Д.

2.Ваван И.

3.Димитрић К.

ТЕХНОЛОГИЈА ОБРАЗОВНОГ ПРОФИЛА-ШТАМПА  (1к)           24.08.2020. у 11:00 1.Јурик Ж.

2.Ковачевић М.

3.малиновић Н.

ПРАКТИЧНА НАСТАВА – ШТАМПА  (1к)

25.08.2020. у 09:00        Гагаринова ,  радионице****           

1.Четојевић О.

2.Фанчевић З.

3.Анђелић Б.

ОСНОВИ ГРАФИЧКЕ ТЕХНИКЕ  (1к)

24.08.2020.  у 09:00

1.Танасин Д.

2.Ковачевић  М.

3. Димитрић К.

 

ШУМАРСТВО И ОБРАДА ДРВЕТА

АВГУСТВСКИ РОК Шк.2019/2020. Године

-ШУМАРСКИ ТЕХНИЧАР-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
АЛАТИ И МЕХАНИЗАЦИЈА У ШУМАРСТВУ  (1к)

25.08..2020. у 11:00 

1.Јанковић И.

2.Ковачевић А.

3.Савић М.

ИСКОРИШЋАВАЊЕ ШУМА  (1к)

26.08.2020.  у 11:00

1.Ковачевић А.

2.Савић М.

3.Јанковић И.

АНАТОМИЈА И СВОЈСТВА ДРВЕТА  (1к)

24.08.2020. у 11:00

1.Јанковић И.

2.Савић М.

3.Ковачевић А.

ДЕНДРОЛОГИЈА СА ФИТОЦЕНТОЛОГИЈОМ (1к)

24.08.2020. у  10:30

1.Савић М.

2.Ковачевић А.

3.Перовић Ђ.

УРЕЂЕЊЕ БУЈИЦА (1к)

25.08.2020. у 09:00

1.Станковић Р.

2.Јанковић И.

3.Перовић Ђ.

ШУМСКЕ КОМУНИКАЦИЈЕ (1к)

24.08.2020. У 10:00

1.Јанковић И.

2.Ковачевић А.

3.Савић М.

ЗАШТИТА ШУМА (2к)

25.08.2020. У 09:30

1.Ковачевић А.

2.Савић М.

3.Перовић Ђ.

ДЕНДРОМЕТРИЈА (1к)

26.08.2020. у 10:00

1.Ковачевић А.

2.Савић М.

3.Јанковић И.

ЛОВСТВО (1к)

26.08.2020. у 10:30

1.Перовић Ђ.

2.Ковачевић А.

3.Савић М.

ПРОИЗВОДЊА САДНОГ МАТЕРИЈАЛА (1к)

25.08.2020. у 10:30

1.Ковачевић А.

2.Савић М.

3.Јанковић И.

ГАЈЕЊЕ ШУМА  (1к)

25.08.2020. у 10:00

1.Савић М.

2.Јанковић И.

3.Ковачевић А.

 

-ТЕХНИЧАР ЗА ОБЛИКОВАЊЕ НАМЕШТАЈА И ЕНТЕРИЈЕРА-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
ОБЛИКОВАЊЕ НАМЕШТАЈА И ЕНТЕРИЈЕРА   (3 к)

24.08.2020. у 11:00

1.Малинић В.

2.Обрадовић А.

3.Млађеновић В.

ПЛАНИРАЊЕ И КОНТРОЛА ПРОИЗВОДЊЕ  (1к)

24.08.2020. у 10:00

1.Млађеновић В.

2.Обрадовић А.

3.Матић Д.

                                                                        

– ТЕХНИЧАР ЗА ПЕЈЗАЖНУ АРХИТЕКТУРУ-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
ПЕДОЛОГИЈА СА ГЕОЛОГИЈОМ  (1к)

24.08 .2020. у 12:00

1.Туцић В.

2.Кораћ М.

3.Мошорински М.

МЕТЕОРОЛОГИЈА СА КЛИМАТОЛОГИЈОМ

(1к)

24.08.2020. у 11:30

1.Кораћ М.

2.Мошорински М.

3.Станковић Р.

ТЕХНОЛОГИЈА ЦВЕЋАРСКЕ ПРОИЗВОДЊЕ

(1к)

24.08.2020. у 10:30

1.Кораћ М.

2.Мошорински М.

3.Туцић В.

НАЦРТНА ГЕОМЕТРИЈА (1к)

25.08.2020. у 10:00

 

1.Туцић В.

2.Мошорински М.

3.Кораћ М.

РАСАДНИЧАРСТВО (1к)

24.08.2020. у 10:00

1.Станковић Р.

2.Кораћ М.

3.Мошорински М.

 

-СТОЛАР-

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
СВОЈСТВА МАТЕРИЈАЛА  (1к)

24.08 .2020. у 11:00

1.Матић Д.

2.Шаша Д.

3.Мудринић Д.

ФИНАЛАНА ОБРАДА ДРВЕТА

24.08.2020. у 11:30

1.Шаша Д.

2.Матић Д.

3.Мудринић Д.

СТОЛАРСТВО

24.08.2020. у 09:30

1.Тот С.

2.Шаша Д.

3.Мудринић Д.

 

 

Нови Сад, 30.06.2020.год.                                                             Пом. Директора

                                                                                                             Ћаћић Горан

                                                                                                    Дамјановић Бранислав

                                                                                                          

                    

МАТУРСКИ ИСПИТ

 

Техничар за обликовање намештаја и ентеријера

 

ЗАДАТАК А      25.08.2020. У 09:00

 

КОМИСИЈА: 1.Малинић В.

                          2.Обрадовић А.

                          3.Социјални партнер

 

ЗАДАТАК Б      26.08.2020. У 09:00

 

КОМИСИЈА: 1.Млађеновић В.

                          2.Обрадовић А.

                          3.Социјални партнер

ПОПРАВНИ ИСПИТИ   АВГУСТ ШК.2019/2020.год. Браће Рибникар 40

ПОПРАВНИ ИСПИТИ   АВГУСТ ШК.2019/2020.год.

Браће Рибникар

 

ПРЕДМЕТ КОМИСИЈА
МАТЕМАТИКА

 

ПИСМЕНИ   17.08.2020. у 11:00

УСМЕНИ      18.08.2020. у 9:00

1.Загорац Д.

2.Анђелић М:

3.Одељенски старешина

ХЕМИЈА

 

17.08.2020. у 10:00

1.Стевановић М.

2.Савић З.

3.Одељенски старешина

ФИЗИКА

 

17.08.2020. у 10:30

1.Топић Ј.

2.Лер Ф.

3.Одељенски старешина

ГЕОГРАФИЈА

 

18.08.2020. у 10:30

1.Марић Ј.

2.Алајица Д.

3.Одељенски старешина

ДРВНЕ КОНСТРУКЦИЈЕ

 

18.08.2020. у 10:00

1.Вујошевић-Крстић В.

2.Обрадовић А.

3. Одељенски старешина

СТОЛАРСТВО

 

17.08.2020. у 10:00

1.Тот С.

2.Шаша Д.

3.Одељенски старешина

ТЕХНИЧКО ЦРТАЊЕ СА НАЦРТНОМ ГЕОМЕТРИЈОМ

 

18.08.2020. у 10:00

1.Циндрић М.

2.Лакићевић М.

3.Одељенски старешина

 

Заједничко наставничко веће

Заједничко наставничко веће уторак 30.06.2020.год у 10:00, Гагаринова 1

Ванредни испити за августовски рок

Рок за пријаву ванредних испита за августовски рок је од 22. до 29. јуна 2020. године