Arhive za 3. априла 2019.

Присећање на Светосавску Академију

…Не тражимо богатства, него помоћи за просвету учења и за оружје душа наших, да би се супротставили онима који војују против нас”      (Митрополит Мојсије , 18. Век)

Светосавска академија и ове године обележена је у просветитељском духу. Академији су присуствовали представници градске власти, свештенство, представници градског културног и јавног живота, представници Министарства просвете, чланови Универзитета у Новом Саду, директори основних и средњих школа као и кумови, пријатељи школе, наставници и ученици.

Школски хор извео је Химну Светом Сави , а након тога   песму  Суза Косова.

Хором је дириговала професорка Александра Ковачевић.

Представу Потомци Светог Саве осмислила је и режирала професорка српског језика и књижевности Аленка Андулајевић, а костиме и  сценографију урадиле су  Натлија Штрбац Богуновић, Тања Ђаковић и Јадранка Килибарда.

Драмски приказ извели су ученици  Х11, Н21, В41, Гео41, Т12 и Т33. Представ је осмишљена као водич кроз историју оснивања школа у Србији од 17. И 18. века , па све до данас. Пред нама су се појавили Емануел Козачински,Максим Суворов,  Аврам Мразовић,  Драга Љочић и многи други  великани нашег образовног система.

Као и сваке године на крају свечаности кум наше славе уручио је поклоне одабраним ученицима наше школе.