Arhive za 2. новембра 2018.

Посета 63. Сајму књига у Београду

Актив професора српског језика и књижевности наше школе, и ове године организовао је посету Сајму књига у Београду, који је трајао од 21-28. октобра. У среду, 24. октобра, заинтересовани ученици имали су прилику да виде нове наслове и нова издања наших и страних издавача, као и да осете посебан дух и атмосферу Сајма књига.
Након посете Сајму, организована је и посета изложбама у оквиру београдског Октобарског салона. Љубазношћу Ликовног сектора Српске академије наука и уметности, неколико група ученика са својим професорима, имали су стручно вођење кроз изложбу радова савремених светских и домаћих уметника. Једна група посетила је изложбу у Музеју града Београда, док су остале групе посетиле изложбу у Галерији САН У.
Све је прошло у најбољем реду и на опште задовољство. До следеће године…

МЕЂУНАРОДНИ САЈАМ „ЛОРИСТ“ 2018

МЕЂУНАРОДНИ САЈАМ „ЛОРИСТ“

Наша школа и ове године, већ традиционално, имала је прилику да се представи на
Међународном сајму „Лорист“, који је одржан од 03.10 – 07.10.2018. на Новосадском сајму. У
оквиру Међународних сајмова „Лорист“ одржавали су се сајмови лова и риболова, екологије,
спорта и туризма.
Приоритетни циљеви сајма екологије били су као и до сада очување животне средине
и повратак природи, те смо у складу са тим, на креативан начин представили подручје рада
Шумарство и обрада дрвета.
Поигравајући се са биљним материјалом потрудили смо се да посетиоцима дочарамо
јесењи шумски призор и на један атрактиван начин представимо образовне профиле.
Ученици свих одељења смера шумарски техничар, техничар за лов и риболов и
техничар за пејзажну архитектуру посетили су сајам уз пратњу предметних наставника и
наставника практичне наставе, где су имали прилику да се упознају са новитетима из своје
струке и уједно прошире своја знања.